yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay Cüceleri Unuttu ! 

Karşıyaka Belediye Başkanlığı devrinde akondroplazi (cücelik) hastaları,  yalnızca cücelerin çalışacağı bir kafe açma kelamı veren Dr. Cemil Tugay’ın bu kelamı tutmasını bekliyor ! 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay Cüceleri Unuttu ! 

Karşıyaka Belediye Başkanlığı devrinde akondroplazi (cücelik) hastaları,  yalnızca cücelerin çalışacağı bir kafe açma kelamı veren Dr. Cemil Tugay’ın bu kelamı tutmasını bekliyor ! 

Karşıyaka Belediyesi Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın döneminde Türkiye’nin dört bir yanından gelen akondroplazi (cücelik) hastalarını Karşıyaka’da buluştu. Burada Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, o gün yaptığı konuşmada, “Akondroplazili bireylerin çabasına ortak olmak için harekete geçtiklerini belirten Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay,“Karşıyaka Belediyesi olarak büyük mağduriyete sahip, engelliliği bile çok geç tanınmış akondroplazili bireylere dayanak olmaya karar verdik. Taypark içinde bir kafe açacağız. Çalışanların hepsi akondraplazili olacak. Kafemiz her manada çok sempatik olacak. Bilhassa çocukların çok seveceğini düşünüyoruz. Burada yeni açacağımız binicilik okulu ile de birbirini tamamlayan bir ünite olacağını düşünüyoruz” demişti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Dr. Cemil Tugay, cücelere verdiği kelamı unuttu

Tugay’ın Kelam Verdiği Kafe Bir Türlü Açılmadı 

Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı’na (BSHA) açıklama yayan İzmir Fark Yaratanlar Derneği Başkanı Mehmet Aksac, “Karşıyaka Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen aktifliğin akabinde cücelerin çalışabileceği, toplumsallaşarak hayata tutunacağı kafenin açılması için tekraren belediyeye gittik. Fakat Lider Tugay’ın kelam verdiği kafe açılmadı. Belediye yetkililerinden bu mevzuda bir açıklama alamadık” dedi. 

“Belediyenin Cebinden Tek Kuruş Çıkmayacaktı”

İzmir Fark Yaratanlar Derneği Lider Yardımcısı Hasret Özkulak, dernek olarak kafenin kurulması için gereken sponsorları bile bulduklarını belirterek, “Aslında belediye bu iş için para harcamayacak, yalnızca yer verecekti. İŞ-KUR ile de görüşmüştük. İŞ-KUR da istihdam takviyesi sağlayacaktı. Lakin belediye yer vermeyince Cücelerin umudu olacak bu proje hayata geçirilemedi” dedi. 

Karşıyaka Belediyesi : “Aktif Bir Çalışma Yok” 

Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı’na konuşan Karşıyaka Belediyesi yetkilileri ise, “Şu an cücelere kafe açılması noktasında faal bir çalışma yok” halinde konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlıklı Haber Ajansı) 

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ