yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay İzmir birçok başarıya imza atacak

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont’u makamında ağırladı. İş birliklerinin görüşüldüğü toplantıda Lider Tugay, “İzmir her vakit ülkemizin batıya dönük yüzü olarak samimiyetiyle, dış dünya ile olan güçlü temaslarıyla ön planda olacak. İzmir birçok muvaffakiyete imza atacak” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay İzmir birçok başarıya imza atacak


İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont’u makamında ağırladı. İş birliklerinin görüşüldüğü toplantıda Lider Tugay, “İzmir her vakit ülkemizin batıya dönük yüzü olarak samimiyetiyle, dış dünya ile olan güçlü kontaklarıyla ön planda olacak. İzmir birçok muvaffakiyete imza atacak” dedi.

Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ı ziyaret etti. Karşılıklı iş birliklerinin konuşulduğu toplantıda Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, İzmir  Fahri Konsolosu Bernard Arkas ile beraberindeki heyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Işıklı, İZSU Genel Müdürü Gürkan Erdoğan ve bürokratlar da yer aldı.

Tugay: İzmir birçok muvaffakiyete imza atacak
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Tarihi, kültürel ve ekonomik iştiraklerimiz geçmişimizden bu yana Fransa ve İzmir ortasında çok ağır. Bu bağların bu kadar güçlü olmasından memnuniyet duyuyoruz. İleriye dönük bağlarımızı daha da güçlendirebilmek adına Fransız Kalkınma Ajansı, Fransız bankaları ve ticaret odaları ile iş birliği içinde bulunacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Başkanlık sürecimiz içinde İzmir’in memleketler arası münasebetler alanında çok daha atak ve canlı olması konusunda elimizden gelen çabayı gösterme çabası içindeyiz. Önümüzdeki süreçte yabancı yatırımcıları kente çekmeye yönelik değerli adımlar atacağız. Yabancı ülkelerle, bilhassa Fransa ile daha güzel iş bağlarının güçlendirilmesi için neler yapabileceğimizi araştıracaklar. İzmir her vakit ülkemizin batıya dönük yüzü olarak samimiyetiyle, dış dünya ile olan güçlü ilişkileriyle ön planda olacak. Birçok muvaffakiyete imza atacak” dedi.

Dumont: İzmir Fransa için çok kıymetli bir şehir
Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, “İzmir ile çok çalışıyoruz. Özellikle Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile. İzmir Fransa için tarihi, ekonomik, kültürel, siyasi olarak çok değerli bir kent. Birlikteliğimizi, iş birliklerimizi ekonomik ve ticari manada, politik ve toplumsal manada her vakit güçlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Gauvin: İzmir’de bulunması bağları çok güçlendiriyor
İstanbul Fransa Başkonsolosu Olivier Gauvin, “Ekonomik ve ticari bağlarımızı daha da güçlendirmek gerektiğine inanıyoruz. İzmir’de çok fazla yerleşik Fransız şirketi var lakin neden daha fazlası olmasın? Bin 200 kadar Fransız kökenli insanımız yaşıyor İzmir’de. Onların İzmir’de bulunması bağları çok güçlendiriyor. Ekonomik ve ticari bağlarımızı da güçlendirebilirsek, daha fazla Fransız ortaklı şirketlerin İzmir’de yatırım yapmasını sağlayabilirsek her iki ülke için de çok âlâ olacaktır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim