yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Sıla ile kutlayacak

İzmir Gençlik Festivali’nin yanı sıra 19 Mayıs Yol Koşusu düzenlenecek. 19 Mayıs akşamı ise Gündoğdu Meydanı’nda Sıla rüzgârı esecek. Lider Dr. Cemil Tugay ise 19 Mayıs’ta Samsun’da olacağını belirterek “İzmir’in selamını Samsun’a götüreceğim” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Sıla ile kutlayacak


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için hazırlanan etkinlikler tüm kente yayılacak. Tiyatrodan spor tertiplerine pek çok programa mesken sahipliği yapacak İzmir’de tam manasıyla bayram coşkusu yaşanacak. Sanatçı Sıla ise Gündoğdu Meydanı’nda İzmirlilere müzik ziyafeti sunacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay ise Kurtuluş Savaşı’nın fiili başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs’ta Samsun’da olacağını açıkladı. Tugay, “Bir destansı çabanın birinci adımının atıldığı yer. Hepimizin kahramanı, müsaadeden gittiğimiz büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılığının simgesi. Ben de bu yıl 19 Mayıs’ı Samsun’da geçireceğim. Samsun’dan gelen davet nedeniyle buna yaklaşık 2 ay evvel karar verdik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendimden çok İzmir’i, İzmir halkını temsilen orada olacağım. Gurur duyduğumuz bir gün. İzmir’de de 19 Mayıs etkinliklerle, merasimlerle kutlanacak. Kalbim ve ruhum burada fakat bedenen Samsun’da olacağım, İzmir’in selamını Samsun’a götüreceğim” dedi.

Futbol turnuvalarında ter dökecekler

Kutlamalar 17 Mayıs Cuma günü Behçet Uz Rekreasyon Alanı’nda “Kadınlar 17 Yaş Altı Futbol Turnuvası” ile başlayacak. 18-19 Mayıs tarihlerinde ise Özdere Gençlik ve Spor Yerleşkesi’nde “Erkekler 16 Yaş Altı Futbol Turnuvası” var.

Senfoni konseri

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri’ni 17 Mayıs Cuma günü saat 20.00`de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde yapacak. Genç solistlerin katılacağı konseri Kutay Maktay yönetecek.

Atölyelerden konserlere

“İzmir Gençlik Festivali”, 18-19-20 Mayıs tarihlerinde Özdere 100. Yıl Gençlik ve Spor Yerleşkesi’nde 750 gencin iştiraki ile yapılacak. Kamp aktifliği kapsamında gençlik STK’ları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili üniteleri tarafından farkındalık atölyeleri, söyleşiler, oyunlar, bilgi müsabakaları, spor aktiviteleri, konserler ve deniz aktiflikleri düzenlenecek. Şenliğe İzmir’de üniversite tahsili gören 18-30 yaş ortasında gençler katılabilecek. Detaylı programa www.gencizmir.com adresinden ulaşılabilir.

18 Mayıs’ta 10 kilometrelik koşu

Bu yıl 11’inci kere düzenlenecek 19 Mayıs Yol Koşusu ise 18 Mayıs Cumartesi günü saat 08.00’de başlayacak. “Yolumuz Cumhuriyetse Yorulmak Bilmeyiz” sloganıyla yapılacak koşunun başlangıç ve bitiş noktası Cumhuriyet Meydanı olarak belirlendi. Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı üzerinde 5 kilometre koşulduktan sonra Sadıkbey Tramvay durağından geri dönülecek. Toplam 10 kilometre koşulacak.

Gençleri spora teşvik etmek için yapılan 19 Mayıs Yol Koşusu, Türkiye’de 16-34 yaş kategorisinde para mükafatı verilen tek yol yarışı olma unvanına sahip. Aktiflik kapsamında resmi yarışın akabinde 35 yaş üzerindeki vatandaşlar için 19 Mayıs Halk Koşusu da yapılacak.

“Benim Naçiz Vücudum” oyunu sahnede

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları tarafından sahnelenen “Benim Naçiz Vücudum” isimli oyun ise 17-18-21-22 tarihlerinde İzmirliler ile buluşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten’in yazıp yönettiği, Cem İdiz’in bestelediği “Benim Naçiz Vücudum”, Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya İzmir’de yapılması planlanan suikast sürecini detaylarıyla sunuyor. Kültürpark İsmet İnönü Sahnesi’ndeki oyuna bilet almak isteyen yurttaşlar kultursanat.izmir.bel.tr adresini ziyaret edebilir.

Sahne gençlerin

19 Mayıs’ta saat 19.00’da ise Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) “Gençler Sahne Sizin” aktifliği düzenlenecek. AASSM sahnesinde akustik konser vermek isteyen 14-20 yaş ortası gençler ortasından seçilen 19 müzisyen Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sahnede olacak.

Gündoğdu’da Sıla rüzgârı esecek

19 Mayıs akşamı Gündoğdu Meydanı’ndaki DJ performansı sonrasında saat 21.00’de ünlü sanatçı Sıla İzmirlilerle buluşacak.

Genç bilet kampanyası başlıyor

Dikili’deki 75. Yıl Parkı’nda saat 21.00’de ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası sahneye çıkacak. Ayrıyeten İzmir Arka Genç Bilet Kampanyası 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 18 Mayıs’ta müracaat almaya başlayacak. Bu devir 16-25 yaş ortasında 12 bin gence toplam 36 bin fiyatsız aktiflik bileti ulaştırılacak. İzmir Arka hesaplarına tanımlanan 3 bilet 12 ay müddetince kullanılabilecek. Müracaatlar İzmir Arka taşınabilir uygulamasından yapılabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ