yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Vatandaşlara Duyuru

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bünyesindeki tüm kurumların emeğin hakkını savunan bir anlayışla yönetildiği, çalışanlarına insanca ömür şartları sunma konusunda üzerine düşen tüm misyonları yerine getirdiği tartışmasız bir gerçektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Vatandaşlara Duyuru

Belediyemiz maddelerin verdiği misyon ve yetki doğrultusunda kamunun kaynaklarını gerçek ve adil formda kullanma uğraşı içindedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik tablonun yarattığı zorluklara karşın kurumumuz hizmetlerini ve yatırımlarını aksatmadan yürütmektedir. Lakin sürdürülebilir bir yapının tesis edilmesi için mali disiplinin sağlanması gerekliliği de ortadadır.

Bu çerçevede belediye ve iştiraklerinde muhtaçlık fazlası istihdam bulunduğu görülmektedir. Bunların kıymetli bir kısmı seçimin çabucak öncesinde misyona başlatılmış durumdadır. 

1 Ocak’tan sonra belediye ve iştiraklerinde toplam 1909 kişi işbaşı yaptırılmıştır. Ayrıyeten işbaşı yapmak için 912 bireye ek olarak davet yapıldığı ve süreçlerin başlatıldığı anlaşılmıştır. Mahallî seçimin akabinde mazbata alım sürecine kadar 1-6 Nisan tarihleri ortasında da belediye iştiraklerinde 312 kişinin işbaşı yaptığı tespit edilmiştir. Gereksinime yönelik alımlar konusunda olumsuz bir tasarrufta bulunulmamıştır.  

İhtiyaç fazlası olduğu, aranan kriterleri taşımadığı, işe başlama öncesi süreçlerinde eksiklikler saptanan yaklaşık 250 kişinin de çalıştırılmasının kurum açısından idari, tüzel ve mali taraftan uygun olmadığı kanaati oluşmuştur. 

Söz konusu süreçler büsbütün yasal çerçevede yürütülmektedir. Bireye özel rastgele bir uygulama kelam konusu değildir. Belediyede istihdam gereksinimi doğduğunda alımlarda, aranan kriterlere uyması halinde bu bireylere öncelik tanınacaktır. 4,5 milyon İzmirlinin hakkını korumak ve kurumumuzun faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak açısından yapılan uygulamanın siyasi gündem haline getirilme uğraşlarını dikkatle ve ibretle takip ediyoruz.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ