yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı İzmir Valisi başkanlığında gerçekleştirildi

İlimiz Vilayet İstihdam Mesleksel Eğitim Heyeti (İİMEK) 2024 yılı 1. Olağan Toplantısı 29 Ocak 2024  tarihinde  Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan Baylan Ölçü Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. mesken sahipliğinde, İzmir Valisi Dr. Süleyman ELBAN Başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

İzmir İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı İzmir Valisi başkanlığında gerçekleştirildi


İlimiz Vilayet İstihdam Mesleksel Eğitim Heyeti (İİMEK) 2024 yılı 1. Olağan Toplantısı 29 Ocak 2024  tarihinde  Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan Baylan Ölçü Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. konut sahipliğinde, İzmir Valisi Dr. Süleyman ELBAN Başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Vali Dr. Süleyman ELBAN’ ın açılış konuşmalarının akabinde,  İzmir Çalışma ve İş Kurumu Vilayet Müdür Vekili Ayla BOZKURT’ un  2023 yılında Kurum faaliyetleriyle ilgili sunumu ile devam etmiştir. Kurul, İl İstihdam Siyaset Uygulamaları ve Vilayet Mesleksel Eğitim Siyaset Uygulamaları ile ilgili belirlenen gündemde yer alan bahisleri görüşmüştür.

Toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu Vilayet Müdürlüğünce Faal İşgücü Hizmetleri kapsamında 2023 yılında düzenlenmiş olan mesleksel eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları ve toplum faydasına program uygulamaları ve İİMEK Kontrol Kurulunca yapılan kontrol sonuçları hakkında Konsey üyeleri bilgilendirilmiştir. Ayrıyeten, 2024/1 Periyoduna Ait Engellilere ve Eski Mahkumlara Yönelik Proje Dayanağı Teklif Daveti üzerine, Çalışma ve İş Kurumu Vilayet Müdürlüğüne yapılan proje teklif müracaatları değerlendirilmiştir. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü temsilcisinin sunumunun akabinde toplantı görüş ve tekliflerin kıymetlendirilmesi ile devam etmiştir.

Kurul Lideri Valimiz Dr. Süleyman ELBAN Vilayet İstihdam ve Mesleksel Eğitim Heyeti üyelerine çalışmalara katkılarından ötürü teşekkür ederek, Şura toplantısının işgücü piyasasına yararlı olması dileğinde bulunarak toplantıyı sonlandırmıştır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ