yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir İtfaiyesi iki yangına birden müdahale etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Yeni Şakran ve Urla’da çıkan iki yangına birden müdahale ederek söndürdü.

İzmir İtfaiyesi iki yangına birden müdahale etti


İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse sıcakların artmasıyla yangınların da arttığına dikkat çekerek “Bu uğraşta vatandaşların dayanağı çok kıymetli. Piknik ateşini söndürmeyi unutmamalıyız. Sigara izmariti, çakmak ve deodorant kutusu üzere materyallerin atılmaması da büyük ehemmiyet taşıyor” dedi.  

İzmir İtfaiyesi, yaz aylarında artan orman yangınlarına karşı tedbirlerini ağırlaştırıyor. 7 gün 24 saat çalışan İzmir İtfaiyesi, bugün iki yangına birden müdahale etti. Yeni Şakran Hasbi Efendi Mahallesi Kuzey Ege Otoyol Gişeler alt kısmındaki tarlada başladığı iddia edilen ve Osman Nihat Balcı isimli vatandaşa ilişkin hayvan damına sirayet eden yangına İzmir İtfaiyesi yetişti.  20 büyükbaş hayvan tahliye edildi, yangının etraf tarla ve çiftliklere yayılması engellendi. 5 arazöz, 13 işçi, Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 6 arazöz, Aliağa Belediyesi’ne ilişkin iki kepçe ile 3 tanker ile olay bölgesinde çalışmalarını sürdüren İzmir İtfaiyesi grupları, hayvan damında soğutma çalışmalarına devam ediyor. 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi ardındaki makilik alanda yüksek tansiyon çizgilerinin altında başlayan yangına da toplam 10 araç ve 25 işçi ile müdahale edildi. Üniversite hizmet binalarının ziyan görmesi engellendi. Yangını söndüren gruplar soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler tıpkı vakitte Kiraz Yenişehir Mahallesi’ndeki yangın ihbarı üzerine bölgeye hareket etti. İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse sıcakların artmasıyla yangınların da arttığına dikkat çekerek “Bu çabada vatandaşların takviyesi çok değerli. Piknik ateşini söndürmeyi unutmamalıyız. Sigara izmariti, çakmak ve deodorant kutusu üzere materyallerin atılmaması da büyük kıymet taşıyor” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim