yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir İtfaiyesi yangınlar için seferber oldu

İzmir’de bugün 13 bölgede çıkan yangınlar için İzmir İtfaiyesi seferber oldu. 220 araç ve 350 işçi ile alanda yangınlara müdahale eden gruplar Selçuk-Kuşadası hududunda, Menderes Çamönü’nde ormanlık alanlar ile Bornova Çamiçi Köyü ile Ödemiş Birgi’de makilik alanda çıkan yangınları söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

İzmir İtfaiyesi yangınlar için seferber oldu


İzmir’de bugün rüzgarın tesiriyle 13 noktada yangın çıktı. İzmir İtfaiyesi 220 araç ve 350 işçi ile süratli bir biçimde yangınlara müdahale etti. Birtakım bölgelerde Orman İtfaiyesi, yangın uçakları ve yangın helikopterleriyle eş vakitli çalışıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlıığı ile İZSU Genel Müdürlüğü de su tankerleri ile yangın söndürme çalışmalarına takviye verdi. Menderes Şaşal’da orman, Urla Kuşçular ile Menemen Koyundere’de otluk alan, Tire Bülbüldere’de makilik alan, Menemen-Manisa yolu üzerinde, Çiğli Harmandalı’da otluk ve makilik alanda, Bayraklı etraf yolu tünel çıkışında yol kenarındaki otluk alanda, Bornova Işıkkent ormanlık alanda çıkan yangınlar denetim altına alındı, birtakım bölgelerde soğutma çalışmaları sürüyor.  

Çeşme’de yangın büyümeden söndürüldü
Çeşme ilçesi Germiyan ile Reisdere mahallelerini birbirine bağlayan yol üzerindeki makilik ve zeytinlik alanda çıkan yangına, İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri,  Orman Bölge Müdürlüğü, İZSU, Çeşme Belediyesi grupları, 1 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı ile müdahale etti. Çeşme’deki yangın denetim altına alındı, alanda soğutma çalışmaları sürüyor. 

Menderes Çamönü’deki yangın kısmen denetim altına alındı
Menderes Çamönü Köyü’nde ise ormanlık alanda çıkan yangına karadan müdahale sürüyor. Kimi noktalarda yangın denetim altına alınırken soğutma çalışmaları yapılıyor. Birtakım konutlar güvenlik nedeniyle tahliye edildi.  

Selçuk’ta orman yangını devam ediyor
Selçuk ilçesi ile Aydın’ın Kuşadası ilçesinin hududundaki Arvalya mevkiinde, yerleşim yerine uzak ormanlık alanda çıkan yangına İzmir İtfaiyesi takımları ile birlikte Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı gruplar ile koordineli bir formda müdahale ediliyor.  Havadan ve karadan söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangına 4 uçak ve 5 helikopter olmak üzere 9 hava aracı ile 18 arazöz, 5 su ikmal, 5 dozer ile müdahale ediliyor. 

Akşam saatlerinde iki yangın daha

İzmir İtfaiyesi ve Orman İtfaiyesi takımları akşam saatlerinde Bornova Çamiçi Köyü’nde makilik alanda, Ödemiş Birgi’de otluk ve makilik alanda çıkan yangına müdahalesini sürdürüyor. İlçe belediyesi de su tankeri ile yangına takviye veriyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ