yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir İtfaiyesi’nden yangın tatbikatı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından tertipli olarak gerçekleştirilen tatbikatların son durağı İZSU Genel Müdürlüğü Karabağlar Şantiyesi oldu. Senaryo gereği ambarda mahsur kalan iki işçi yangından bir dakika içinde kurtarıldı.

İzmir İtfaiyesi’nden yangın tatbikatı


İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından nizamlı olarak gerçekleştirilen tatbikatların son durağı İZSU Genel Müdürlüğü Karabağlar Şantiyesi oldu. Senaryo gereği ambarda mahsur kalan iki işçi yangından bir dakika içinde kurtarıldı. 

İZSU Genel Müdürlüğü Karabağlar Şantiyesi’nde gerçeği aratmayan yangın tatbikatı düzenlendi. İş Sıhhati ve Güvenliği Kanunu’nun ilgili yönetmeliği uyarınca rutin olarak gerçekleştirilen tatbikatta İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı çok sayıda işçi ve iki itfaiye aracı hazır bulundu. Tatbikatta çeşitli kurtarma ve tahliye uygulamaları yapıldı. Senaryo gereği İZSU Karabağlar Şantiyesi’nde iş sıhhati ve güvenliği ekipmanlarının olduğu ambarda mahsur iki işçi çıkan yangından bir dakika üzere kısa bir müddette kurtarıldı. Bir itfaiye çalışanı tarafından merdivenli arazöz yardımıyla ile başarılı bir biçimde binanın dışında hazır bekleyen acil müdahale gruplarına ulaştırıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi tarafından afet durumlarında süratli ve tesirli müdahalenin ehemmiyeti vurgulandı. Çalışanın ve vatandaşların afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmasının hayati ehemmiyetine değinildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ