yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir’de fuar bereketi Lezzet ve teknolojiyi buluşturan iki fuar 18 bin ziyaretçiyi ağırladı

Bu yıl 11.’si düzenlenen OLIVTECH – Zeytin, Zeytinyağı, Süt Eserleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ile İzmir Kahve Fuarı yaklaşık 18 bin ziyaretçiyi ağırladı. Üç gün süren ve son günü halka açık olan OLIVTECH Fuarı ile dört gün süren ve son iki günü halka açık olan İzmir Kahve Fuarı, yerli ve yabancı iştirakçi ile ziyaretçiyi bir ortaya getirdi.

İzmir’de fuar bereketi Lezzet ve teknolojiyi buluşturan iki fuar 18 bin ziyaretçiyi ağırladı


İzmir Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen ve zeytin, zeytinyağını ana eser kümesi olarak bünyesinde barındıran Türkiye’deki tek memleketler arası ihtisas fuarı olan 11. OLIVTECH – Zeytin, Zeytinyağı, Süt Eserleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı, 23 – 25 Mayıs tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlendi. 

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin (UZZK) takviyesiyle gerçekleştirilen fuarı, Türkiye’nin 33 kentinden 6 bin 923 yerli ve Amerika Birleşik Devletleri’nden Belçika’ya, İtalya’dan Fas’a dünyanın dört yanındaki 57 ülkeden bin 624’ü yabancı olmak üzere 8 bin 547 kişi ziyaret etti. OLIVTECH Fuarı’nda; üretici, ithalatçı, distribütör, besin bölümü firmaları, şişe ve ambalaj üreticileri ve makina üreticileri başta olmak üzere 11 vilayetten iştirakçi yer aldı. Fuar kapsamında Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Kuzey Afrika’dan Türk devletlerine kadar birçok ülkeden, toplam 210 profesyonel yabancı ziyaretçi de düzenlenen B2B programı ile iştirakçilerle ticari görüşmeler yaptı. Sofralık zeytinden dolum tesislerine ve paslanmaz çelik depolara kadar birçok alanda dünyada kelam sahibi olan makine üreticileri, fuarda birçok iş birliği mutabakatına ve satışa imza attı.

İlk iki gün sırf kesim profesyonellerine açıkken son gün halka da açılan fuarda; akademisyenler, uzmanlar, şefler, sanatkarlar ve dalın önde gelen isimlerinin iştirakiyle birçok söyleşi de düzenlendi. Ziyaretçiler, tadım etkinliğinde zeytinyağı ile ilgili gerçek bilgileri edinme fırsatı buldu.  

İzmir Kahve Fuarı binlerce ziyaretçi ağırladı
100 yılı aşkın müddettir kahve ticaretine ve kahve kavurma makinesi üreticilerine mesken sahipliği yapan İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde, İZFAŞ ve TACTFAIR iş birliği ile 23-26 Mayıs 2024 tarihleri ortasında düzenlenen İzmir Kahve Fuarı – Kahve, Kahve Ekipmanları ve Sarf Materyalleri Fuarı ile bölümdeki pozisyonunu pekiştirdi. İzmir Kahve Fuarı hem dal profesyonellerine hem de kahve tutkunlarına sunduğu yenilikçi tahliller ve etkinliklerle, kahve bölümünün geleceğine ışık tuttu. Fuarın birinci iki günü sadece bölüm profesyonellerine ayrıldı. Profesyoneller, kahve makinalarından yeşil çekirdeğe, sütten şuruba, mobilyadan danışmanlık hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede eser ve hizmet sunan iştirakçilerle buluşma fırsatı yakaladı. Bölüm temsilcileri, hem yurt içi hem de yurt dışından iş ilişkileri kurarak yeni iş birliklerine imza attı. Fuarın son iki gününde kapılarını kahve meraklılarına açan aktiflik, büyük ilgi gördü. Fuar, ikinci yılında 42 vilayetten ve 27 ülkeden toplam 9 bin 365 kişi ziyaret etti. Profesyonel ziyaretçiler ve kahve severlerin fuara olan ilgisi, İzmir Kahve Fuarı’nın kıymetini bir kere daha ortaya koydu.

Sektörün önde gelen isimleri Şerif Başaran, Sam Çeviköz, Atilla Narin, Orkun Üstel, Aykut Yaşar, Atahan Kaygusuz, İsmail Gökcan, Serkan Özkan ve Funda Açıkgöz bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Fuar, kahve ve kahve ekipmanları bölümünün gelişimine yönelik tahliller sunarak, bilhassa ekipman manasında güçlü olan Türkiye’nin ihracatçı dal paydaşlarına yeni pazarlar bulma fırsatı sundu. Fuara katılan firmalar, milletlerarası alanda iş ilişkileri kurarak ihracat potansiyellerini artırma imkanı da buldu. Fuar iştirakçileri ve bölüm profesyonelleri, fuarın, gelecek yıllarda daha büyük iştiraklerle dala olan katkısını artırarak devam ettireceğini lisana getirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim