yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir’de halk sağlığı için yoğun mesai

İzmir Büyükşehir Belediyesi grupları Kurban Bayramı öncesi kurulan hayvan pazarları ile bayram müddetince kullanılan kesim alanlarında paklık ve ilaçlama süreçlerini büyük bir titizlikle yürütüyor.

İzmir’de halk sağlığı için yoğun mesai


İzmir Büyükşehir Belediyesi takımları Kurban Bayramı’nın akabinde kentteki hayvan pazarlarını ve kurban kesim yerlerini temizliyor ve ilaçlıyor. Vektörle çaba, zabıta ve kent paklığı grupları halk ve etraf sıhhati için kelam konusu alanlarda hijyen ile güvenlik standartlarını en üst düzeyde tutmak için büyük bir titizlikle çalışıyor.

“Herhangi bir mağduriyet olmaması için tüm takımlarımız sahada”
Kurban Bayramı boyunca kesim alanlarını her gün nizamlı olarak dezenfekte eden ve ilaçlayan takımlar, atık konusunda da tüm tedbirleri alarak çevresel kirliliği önledi. Alanlarda sıhhat ve güvenlik standartları ile tertibini sağlamak ismine zabıta takımları de misyon yaptı.
Çevre Muhafaza ve Denetim Şube Müdürlüğü’nde vazifeli takım sorumlusu Yasemin Kırkağaç, “Ekiplerimiz bayram öncesinde kurban pazarlarına ağırlaşarak karasinek gayreti için tesirli çalışmalar yaptılar. Gerek güvelerin ilaçlanması ve kireçlenmesi için gerek hayvan çadırlarının etrafında karasinek ağırlaşan noktalarda 1 ay boyunca çalışmalarımızı devam ettirdik. Kurban Bayramı sırasında da kesim alanlarında her gün çalıştık. Şu an bayram bitti fakat gruplarımız alanda çalışıyorlar. Halk sıhhatini etkileyecek bir durum olmaması açısından misyonumuza devam ediyoruz. Kurban pazarı bölgelerinde zabıta ve kent paklığı grupları de alanda. Gerek kontrol gerek paklık çalışmaları sürüyor. Kent içinde ise karasinek uğraşıyla ilgili bilhassa çöp depolama alanlarında ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Şu an Işıkkent’teyiz. Kalan atıkları temizliyor, kontrolleri yapıyoruz. Bayram bitiminde bu alanda firmalar çalışmaya başlayacak. Karasinekle ilgili rastgele bir mağduriyet olmaması için tüm takımlarımız vazifesinin başında” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ