yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmirli Öğrenciler Akademisyenlerle Buluştu

İzmir’de bilim sanat merkezi öğrencileri, ‘İzmir Genç Bilim Üniversitesi’ projesi kapsamında Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde eğitim aldı.

İzmirli Öğrenciler Akademisyenlerle Buluştu


İzmir’de bilim sanat merkezi öğrencileri, ‘İzmir Genç Bilim Üniversitesi’ projesi kapsamında Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde eğitim aldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kâtip Çelebi Üniversitesi ortasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen ‘İzmir Genç Bilim Üniversitesi’ projesi, geçtiğimiz eylül ayında başladı.

Projenin planlama etaplarının tamamlanmasının akabinde, Karşıyaka Aydoğan Yağcı, Bayraklı ve Bornova Bilim Sanat Merkezi’nden toplam 22 öğrenci, Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde pahalı akademisyenlerle bir ortaya geldi.

Öğrenciler, bir yandan kimya laboratuvarında kimyasal tepkileri ve soğuk süreç süreçlerini incelerken bir yandan da açısal sürat ve ivme ortasındaki alakayı deney düzenekleriyle çalışma fırsatı buldu. Mekatronik mühendisliği ve teknoloji topluluğunda gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi alan öğrenciler, üniversitenin balık yetiştiriciliği tesisi ve deniz canlıları koleksiyon merkezini ziyaret ederek bilgi edindiler.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Olimpiyatları takımı koordinesinde gerçekleşen aktiflik hakkında konuşan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “Bu değerli projede emeği geçen Kâtip Çelebi Üniversitesi’ne ve katkı sağlayan tüm akademisyenlerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin bilimsel gelişimine yaptıkları bedelli katkılardan ötürü minnettarız.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim