yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İZSU’da altyapı yatırımları hız kesmiyor “Buca’da su baskınları bitecek”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın seçim vaatleri ortasında öne çıkan yağmur suyu ayrıştırma çizgilerinin geliştirilmesine yönelik projeler tüm süratiyle devam ediyor.

İZSU’da altyapı yatırımları hız kesmiyor “Buca’da su baskınları bitecek”


Buca’da imali süren 16 km’lik yağmur suyu, 10 km’lik atık su çizgisi planlandığı biçimde ilerliyor. İZSU Genel Müdürü Gürkan Erdoğan “Buca’da çok yağışlarda oluşabilecek taşkınlar bu proje sayesinde önlenecek. Ayrıyeten Körfez’in paklığına de büyük katkı sağlanacak” dedi.

İZSU Genel Müdürlüğü, yağmur suyu sınırlarını birleşik sistemden ayıracak ayrıştırma projelerine tüm süratiyle devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın seçim sürecinde açıkladığı kentin geleceğine istikamet verecek projelerin en değerli ayaklarından birini Buca’daki yatırım oluşturuyor. Su baskınlarını önlemenin yanı sıra Körfez paklığı için de büyük bir ehemmiyete sahip çalışmalar kapsamında Buca’da, yağmur suyu ve kanalizasyon çizgileri ayrılarak daha büyük ölçüde çizgiler inşa ediliyor. Fırat Mahallesi’nde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren İZSU Genel Müdürü Gürkan Erdoğan, “Yağmur suyu ayrıştırma projemiz çerçevesinde, ilçemize 16 kilometrelik yağmur suyu sınırı yapıyoruz. Ayrıyeten 10 kilometrelik atık su sınırı inşa ediyoruz. İZSU olarak Kozağaç Deresi’nin taşkın debisini de kıymetlendirerek 2 kilometrelik güzergâhta dere ıslahı çalışmasını gerçekleştirdik. Projemiz sayesinde, hem Buca’nın çok yağışlara karşı direnci artacak hem de yağmur suları Körfez’e kirlenmeden ulaşacak” dedi.

Çalışmalar devam ediyor
Çalışmalar kapsamında Fırat, Yenigün, Efeler, Akıncılar, Kozağaç, Yaylacık, Vali Rahmi Bey, Çamlıkule, Dumlupınar, Adatepe ve Yıldız mahalleri ile Kaynak Caddesi’nde 9 kilometrelik yağmur suyu menfezi, 4.5 kilometre atık su sınırı ve 4.5 kilometre çeşitli çaplarda yağmur suyu ızgarası imalatı tamamlandı. Uğur Mumcu ve Özmen caddelerinde ise yağmur suyu menfezi ve atık su çizgisi imalatları devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ