yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl “Sürdürülebilirlik” temasıyla yedincisini düzenlediği Kadıköy Çevre Festivali, 31 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek

2024 Etraf Şenliği’nde paneller, söyleşiler, atölyeler, şovlar, konserler ve birçok aktiflik düzenlenecek.

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl “Sürdürülebilirlik” temasıyla yedincisini düzenlediği Kadıköy Çevre Festivali, 31 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek


Kadıköy Etraf Şenliği için geri sayım başladı. Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük etraf şenliği olan Kadıköy Etraf Şenliği, 31 Mayıs – 3 Haziran’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda yapılacak. “Sürdürülebilirlik” temasıyla bu yıl yedincisi düzenlenecek olan şenlik, evvelki yıllarda yaklaşık 250 bin ziyaretçiyi ağırlamıştı.

Türkiye’nin en büyük etraf şenliğinde bu yıl sürdürülebilirlik temasıyla kentin çevresel, ekonomik ve toplumsal açıdan istikrarlı bir formda gelişmesini ve doğal kaynakların korunmasını hedefleyen programlar hazırlandı. Şenlik kapsamında düzenlenecek programlarda etraf dostu uygulamaların yaygınlaştırılması, yeşil alanların artırılması, atık idaresinin uygunlaştırılması ve toplumun sürdürülebilirlik prensipleri doğrultusunda hareket etmesinin kıymeti vurgulanacak.

Söyleşiler, atölyeler, tiyatro, konser…

Kadıköy Etraf Festivali’nde; atölyeler, paneller, söyleşiler, konserler, şovlar ve tiyatrolar üzere birçok aktiflik yer alacak. Sivil toplum kuruluşlarının, vakıfların, ilgili uzmanların ve sanatkarların katılacağı şenlikte hem çocuklar hem de yetişkinler için özel etkinlikler düzenlenecek. Festivalde, BERLIN FRIEDRICHSHAIN-Kreuzberg Belediyesi, Kadıköy Belediyesi İklim Elçileri, Kadıköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Kadıköy Kent Kurulu, Ulusal Tohum Merkezi, TEMA Kadıköy Şubesi, İklim Öncüleri-Genç İklim Hareketi, Potlaç Bayan Kooperatifi, Hayvan Hakları İzleme Komitesi, Yeryüzü Derneği, Validebağ Günüllüleri’nin de yer aldığı birçok kurum stant açacak.

Festivalde ziyaretçiler, Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı’nın (BAK Kadıköy) düzenlediği etkinliklere de katılabilecek. BAK Kadıköy üyeleri, çocuklar için “Bir Afet Masalı” isimli tiyatro oyununu sahneleyecek. Ayrıyeten BAK Kadıköy grubu, Afet Çantamı Hazırlıyorum ve yangın söndürme eğitimi de verecekler. Şenliğe katılan Doğal Hayat Derneği ise Doğal Deterjan ve Doğal Parfüm atölyesi düzenleyecek.

Alanda SDG4 Kids’in düzenleyeceği sürdürülebilirliği öğretmenin en keyifli yolu olan “Dünyanın Geleceği Oyunu ile Dünyanı İyileştir” atölyesinde çocuklar hem eğlenecek hem de oyun oynayarak gezegenin geleceğindeki rollerinin değerini öğrenecekler. Şenlikte ayrıyeten İleri Dönüşüm, Atıksız Mutfak, Eski Mobilyaların Dönüşümü, Bitki Çayları, Tohum Topu Atölyesi üzere birçok aktiflik de Kadıköylüleri bekliyor olacak. Yeşil Aktiflik Alanı’nda düzenlenecek bilgilendirici oyunlara hem çocuklar hem de yetişkinler katılabilecek.

Üç gün boyunca “Sürdürülebilir Kent: Geleceğe Emek Ver” sloganı ile etraf dostlarını bir ortaya getirecek olan 2024 Kadıköy Etraf Şenliği ile ilgili bilgi almak isteyenler için ayrıntılı programa cevrefestivali.kadikoy.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim