yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kadın Oyunları Festivali 23-27 Mart Tarihlerinde Ayvalıklı Tiyatroseverlerle Dördüncü Kez Buluşacak

Türkiye’nin ve Avrupa’nın bayan temalı tek tiyatro şenliği olan Bayan Oyunları Şenliği dördüncü defa Ayvalıklı tiyatroseverlerle buluşuyor. 23-27 Mart tarihlerinde Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde, şenlik beş oyunla “perde” diyecek.

Kadın Oyunları Festivali 23-27 Mart Tarihlerinde Ayvalıklı Tiyatroseverlerle Dördüncü Kez Buluşacak


Türkiye’nin ve Avrupa’nın bayan temalı tek tiyatro şenliği olan Bayan Oyunları Şenliği dördüncü sefer Ayvalıklı tiyatroseverlerle buluşuyor. 23-27 Mart tarihlerinde Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde, şenlik beş oyunla “perde” diyecek.

23 Mart “Ben Rosa Luxemburg” 24 Mart “Disko Topu” 25 Mart “Mavi Müzikhol” 26 Mart “Mutlu Bir Romanın Aşk Hikayesi” ve 27 Mart “Bir Tatlı Kaşığı Çamur” şenlik izleyicisiyle buluşacak. Bayan Oyunları Şenliği’nin geçmiş yıllarda olduğu üzere, tekrar ağır ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, başladığında büyük bir ilgi gören şenliğin dördüncüsünde tiyatroseverlerin birbirinden hoş beş oyun izleyeceğini söyledi. Lider Ergin, titiz bir çalışmayla oyunların belirlendiğini ve sahiden bayan konusunu nitelikli ele alan tiyatro oyunlarını her türlü popüleriteden uzak, şenliğin içeriğine hakikaten uygun olma şartıyla seçmeye çalıştıklarını belirtti.

Festival Yöneticiydi Hasan Eldemir de, son vakitlerde neredeyse tek kriter haline gelen tiyatro oyunlarında hangi ünlünün oynadığından fazla metin üslubu, reji, mevzu ve oyunculuk performansının şenlik idaresi ve izleyicisi tarafından baz alındığını tabir ederek, “Festival, nitelikli bir tiyatro izleyicisine ulaştığını ve bundan da son derece memnun oluyoruz. Geçtiğimiz yıl şenlik gelirinin bir kısmını sarsıntıdan etkilenen kız çocuklarının eğitim masrafları için bağışlayan Bayan Oyunları Şenliği kültür-sanat projeleri alanında Türkiye’nin değerli toplumsal sorumluluk faaliyetleri ortasında gösteriliyor” dedi.

Her geçen yıl daha da büyüyen şenlik bu yıl altı kentte tiyatro severler ile buluşacak.

Sırasıyla; Ankara, Aydın, Bandırma, Konyaaltı, Çanakkale ve Ayvalık’ta yapılacak olan Bayan Oyunları Şenliğinde yeniden bayan temalı nitelikli tiyatro oyunları sahnelenecek. Bayan oyunları şenliğinin yapılış nedenlerinin canlı performans konseri dışında, bayanın toplumsal hayattaki yeri üzerine çalışmalar yapmış siyasalların de katılacağı bir söyleşi yapılacak açılış 22 Mart’ta olacak. Ayrıyeten bu yıl Ayvalık’ta gündüz jenerasyonu mahallî seçkiler ismiyle; gündüz saatlerinde etraf vilayet ve ilçelerdeki başarılı bayan oyunları da programa alınarak şenlik daha fazla oyunla Ayvalıkta sergilenmiş olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ