yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kalekim’den 6.Mardin Bienali’ne destek

Kültürel mirasa sahip çıkmak üzere geliştirilen projelere takviye vermeyi kurumsal sorumluluğun bir kesimi olarak gören Kalekim, ‘İyi Bak Dünyana’ hareketi kapsamında, 6. Mardin Bienali’nin destekçisi oldu.

Kalekim’den 6.Mardin Bienali’ne destek


10 Mayıs-10 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek Bienal; göç, iklim krizi ve günümüz dünyasının can alıcı sorunlarına sanatın lisanıyla ‘Uzaklara Bakmak’ başlığıyla Mardin’in farklı yerlerinde görülebilecek.

Türkiye’nin kültür mirası olarak tarihiyle, mimarisiyle, eşsiz yapıtlarıyla öne çıkan Mardin’de gerçekleştirilecek 6. Mardin Bienali’ne verdikleri takviyeden duyduğu memnuniyeti lisana getiren Kalekim Genel Müdürü Murat Gönültaş, “Kale Kümesi 66 yıldır üretimden dizayna kadar attığı her adımda daha yeterli bir dünya ve daha uygun bir gelecek için çalışmaktadır. Bu anlayış doğrultusunda; sürdürülebilir paha yaratma maksadı ile “İyi Bak Dünyana” hareketi başlatılmıştır. Kümemizin başlatmış olduğu Âlâ Bak Dünyana hareketi Kalekim’e ışık tutmakta ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak ismine yolunu aydınlatmaktadır.

Biz de faaliyet gösterdiğimiz her alanda ekonomik, toplumsal ve çevresel açıdan ortak kıymet üretmek maksadıyla çalışıyoruz. Mahallî kalkınma ve toplumsal yarar yaratmaya odaklanmakta ve bu temel yaklaşım doğrultusunda, müspet tesir yaratan döngüsel projelere yatırım yapmaya her vakit öncelik ve kıymet vermekteyiz. 

Mardin Bienali üzere sanata rehberlik eden, tarihe, mimariye, geleceğe bedel katan projeleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ