yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kamuda etik ve etik davranış ilkeleri eğitimi

Büyükşehir Belediyesi, Etik Haftası kapsamında işçiye yönelik “Kamu İdaresinde Etik ve Etik Davranış Prensipleri Eğitimi” düzenledi

Kamuda etik ve etik davranış ilkeleri eğitimi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, işçinin mesleksel gelişimini artırmaya yönelik kurum içi eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda çalışana “Kamu Yönetiminde Etik ve Etik Davranış İlkeleri Eğitimi” verildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen eğitim; üç gün mühletle Büyükşehir Belediye Salonu, Başiskele Belediyesi Meclis Salonu ve Gebze Sportmen Eğitim Merkezinde başka ayrı gerçekleştirildi.

KAMUDA ETİK KÜLTÜRÜ

Kamuda etik kültürünün yerleştirilmesi ve geliştirilmesi, etik unsurlara ait şuurun artırılması ile farkındalık ve hassaslık yaratılması gayesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından işçiye yönelik “Kamu Yönetiminde Etik ve Etik Davranış İlkeleri Eğitimi” düzenlendi. İlk olarak Teftiş Kurulu ve Etik Komisyon Başkanı Süleyman Büyükşahin ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bayram Bayram’ın da üyesi olduğu Büyükşehir Belediyesi Etik Kurulunun aldığı karar uyarınca Etik Haftası aktiflikleri kapsamında Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından hazırlanan afişler işçinin görebileceği dijital ekranlarda yayınlandı. Daha sonra eğitime katılan işçiye Etik Rehberi dağıtıldı.

“ETİK AHLAK UNSURLARININ TÜMÜDÜR”

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Bayram, kamuda hizmet şuurunun ehemmiyetine vurgu yaptı. Bayram, etik ve ahlak, etik davranış prensiplerinin uygulanması ve etik kültürünün yerleştirilmesi ile kamu vazifelilerinin etik konusunda neler yapması gerektiği ile ilgili kurumda yapılan hizmet içi eğitimlerin değerinden bahsetti. Eğitimleri gerçekleştiren Eğitim Şube Müdürü ve Etik Eğitmeni Hülya Alp ise “Etik, kişinin davranışını temel olan ahlak prensiplerinin tümüdür” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim