yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kanser Hastası Kızlara Peruk Hediyesi

Kanser tedavisi gördükleri için saçları dökülen genç kızlar için İzmir’de bir STK Ege Üniversitesi Hastanesi’ne peruk armağan etti.

Kanser Hastası Kızlara Peruk Hediyesi

Kanser tedavisi gördükleri için saçları dökülen genç kızlar için İzmir’de bir STK Ege Üniversitesi Hastanesi’ne peruk armağan etti.

Onkoloji Tedavisi Gören İki Kız Çocuğuna Armağan Edildi

Hediye saçlar, kanser tedavisi gören iki kıza moral oldu. İzmir Bahar Lions Kulübü Derneği üyesi Nadide Şele’nin ablası Mesnet Özkurt’un saklayıp biriktirdiği ve peruk yaptırması için Şele’ye armağan ettiği saçları; Bahar Lions ve Ege Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Kısmı iş birliğiyle kanser tedavisi gören 15 ve 16 yaşında iki kız çocuğuna moral oldu. İzmir Bahar Lions Kulübü Derneği üyesi Nadide Şele; ablası Mesnet Özkurt’un çok uzun yıllardır her kestirdiğinde saklayıp biriktirdiği ve peruk yaptırması için kendisine ikram ettiği saçları; İzmir Bahar Lions Kulübü Derneği ve Ege Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Kısmı iş birliğiyle bir projeye dönüşerek kanser tedavisi gören 15 ve 16 yaşında iki kız çocuğuna armağan edilmesi için harekete geçti ve saçları İzmir Peruk sahibi Meryem Keskin’e götürdü.

Perukların Toplam Pahası 44 Bin TL

 Ege Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Kısım Lideri Prof. Dr. Mehmet Kantar ve İzmir Bahar Lions Kulübü Derneği Lideri Nurten İşlek, üniversite STK iş birlikteliğinin en hoş örneklerinden birini gerçekleştirerek tabiplerin operasyonla sıhhatine kavuşturdukları, kemoterapi sürecinde saçlarını yitiren iki kız çocuğunu bu peruklarla uzun saçlara kavuşturarak moral dayanağı sağladılar. Bu projenin öteki kişi ve STK’lara örnek olması, çocuklara ruhsal dayanak olacak bu hizmetin yaygınlaşması konusunda tavsiyelerini lisana getirdiler. Toplam bedeli 44 bin TL olan bağış perukların çocuklara iletilmek üzere teslimi Ege Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Bölümü’nde gerçekleştirildi. Küçük merasime Dr Eda Ataseven, Lions 118 R Federasyon Başkanı Refik Dinç, Bahar Lions Lideri Nurten İşlek, Nadide Şele, GGY Esengül Erkan, Vildan Yıldıran ve Şükran Uğur hazır bulundu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim