yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karabağlar’da gün, sabah sporuyla başlıyor

Karabağlar Belediyesi, bayanlar için haftada iki gün antrenör eşliğinde Yeşilyurt Halı Sahası’nda spor yapma imkanı sunuyor.

Karabağlar’da gün, sabah sporuyla başlıyor

Karabağlar Belediyesi, pazartesi ve perşembe günleri Yeşilyurt Halı Sahası’nda bayanlar için pilates ve aerobik dersleri imkanı sunuyor. Saat 08.30’da başlayan dersler, 09.30’da sona eriyor. Antrenör Feyza Yıldızhan tarafından verilen derslerde bayanlar hem sağlıklı hayat için adım atıyor hem de toplumsallaşıyor. Haftanın iki günü yapılan bu dersler, bayanların hem fizikî hem de zihinsel sıhhatlerine katkı sağlıyor. Pilates dersleri, 18 yaşından büyük olmak üzere her yaş ve düzeyden bayanın rahatlıkla katılabileceği bir idman programı sunuyor. Pilates derslerinin yanında yapılan aerobik dersleri ise yüksek güç ve dinamizm içeriyor. Bayanların sıhhatini destekleyen bu idmanlar, ritmik müzik eşliğinde gerçekleştiriliyor ve iştirakçilerin hem eğlenmesini sağlıyor hem de sıhhatlerini olumlu istikamette etkiliyor.

Kadınlar sabah sporu için Yeşilyurt Halı Sahası’na giderek kaydolabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyenler ise 0232 414 79 01 numarasını arayabiliyor.

Kadınlar, gençler ve çocuklar için spor faaliyetleri artacak
Kadınlar ve gençler için spor imkanlarını artırmak için daha çok çalışacaklarını belirten Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, onların hayatlarına dokunmanın ehemmiyetini vurguladı. Karabağlar’daki sportif faaliyetleri çoğaltacaklarını tabir eden Lider Kınay, bilhassa yaz aylarında aktifliklerin sayısının artacağını ve daha geniş kitlelere yayılacağını söyledi. Yıl sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanan ve bölgenin en büyük spor tesisi olacak Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi hakkında konuşan Lider Kınay, tesisin yalnızca Karabağlar’a değil tüm İzmir’e kıymet katacağını ve yarınlarımız olan gençleri makus alışkanlıklardan uzak tutmada ve bayanların toplumsallaşarak sağlıklı bir ömür sürmelerinde kıymetli bir rol üstleneceğini belirtti. Lider Kınay, Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin yanı sıra mahallelerdeki halı saha ve başka spor alanlarının sayısını çoğaltacaklarını ve bu sayede gençlerin, çocukların ve bayanların sportif faaliyetlerle buluşma imkanlarını artıracaklarının altını çizdi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim