yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karabağlar’da yarınların meclisi bugün kuruldu

Karabağlar Belediyesi’nde bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri kapsamında birinci kere belediye meclisindeki sandalyeler Karabağlar’ın 58 mahallesinden gelen çocuklara bırakıldı.

Karabağlar’da yarınların meclisi bugün kuruldu


Karabağlar Belediyesi’nde bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri kapsamında birinci kere belediye meclisindeki sandalyeler Karabağlar’ın 58 mahallesinden gelen çocuklara bırakıldı.

Karabağlar Belediyesi bugün bir prensip imza attı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri çerçevesinde belediye meclisinde, meclis üyelerinin oturduğu koltuklar bugün çocuklara bırakıldı. Uğur Mumcu Parkı’nda çocuklarla bir arada Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan aktiflikte Lider Kınay, Karabağların 58 mahallesinden gelen çocuklarla buluşarak onların bayramı kutladı. Lider Kınay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukların geleceği için açtığı aydınlık yolda birlikte olmak istediklerini söyleyerek 58 mahalleden gelen çocuklarla bir ortada olmanın memnunluğunu yaşadığını tabir etti. Tüm çocukların hak ettiği aydınlık yarınlar için daima birlikte el ele vereceklerinin altını çizerek Atatürk’ün huzurunda Karabağlar’da çocukların keyifli ve huzurlu olduğu ülkenin yarınlarını, bir arada yöneteceklerinin kelamını verdi.

Çocuklarla birlikte Uzay ve Havacılık Sergisi’ni gezdi

Sonrasında 58 mahalledeki çocuklarla birlikte Nasreddin Hoca Çocuk Bilim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret eden Lider Kınay, burada çocuklarla birlikte Uzay ve Havacılık Sergisi’ni dolaşarak keyifli vakit geçirdi. Çocukların bilim, kültür ve sanatla daha iç içe yaşamaları için çalışmalar gerçekleştireceklerini belirten Lider Kınay, her mahalledeki çocukların bu imkanlara erişmesi için çalışacaklarını vurguladı.

Koltukları çocuklara bıraktılar

Nasreddin Hoca Çocuk Bilim ve Kültür Merkezi ziyaretinin akabinde Lider Kınay, çocuklarla birlikte Karabağlar Belediye Meclisi’ne geldi. Lider Kınay ve lider yardımcılarının yanı sıra meclis üyeleri ve muhtarların da katıldığı aktiflik renkli anlara sahne oldu. Karabağlar’daki 58 mahalleden gelen çocukların katıldığı aktiflikte, Lider Kınay meclis üyesi koltuklarına oturan çocukların isteklerini dinledi.

Başkan Kınay’dan çocuklara söz

Meclisteki çocukların isteklerini dikkatle dinleyen ve bu isteklerini not ettiklerini belirten Lider Kınay, çocuklardan aldıkları sözleri gerçekleştirmek ve isteklerini hayata geçirmek için çalışmalar yapacaklarının kelamını verdi. Karabağlar’da çocuklarla birlikte ortaklaşa hareket edeceklerini ve Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda daha aydınlığa gitmek için çalışacaklarını vurgulayan Kınay, çocukları başkanlık makamına davet etti.

Çocukları makamında ağırladı

Belediye meclisindeki konuşmaların akabinde Lider Kınay, çocukları başkanlık makamına davet etti. Başkanlık makamında çocuklarla bir ortaya gelen Lider Kınay, belediyedeki çalışma biçimlerini anlatarak onlara makamını tanıttı. Çocuklarla sohbet eden Lider Kınay, seçim devri verdiği kelamı tutarak onlara gazoz ve kek ikram edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ