yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karşıyaka Belediyesi’nden otizm farkındalığına anlamlı destek

İlçede yaşayan her yurttaşın refahı için çalışan Karşıyaka Belediyesi, bir yandan da toplumsal mevzularda farkındalık oluşturulmasını destekliyor.

Karşıyaka Belediyesi’nden otizm farkındalığına anlamlı destek


İlçede yaşayan her yurttaşın refahı için çalışan Karşıyaka Belediyesi, bir yandan da toplumsal hususlarda farkındalık oluşturulmasını destekliyor.

Toplumsal hassaslığa katkı sunan çalışmalarıyla da fark yaratan Karşıyaka Belediyesi ile YAZŞANDER ve Kedi Otizm Derneği’nin dayanağı ile yayınlanan ‘Morhis’ isimli kitabın imza merasimi gerçekleştirildi.

Karşıyaka’da yaşayan otizmli Moris Karmona’nın biyografi stilinde yazdığı Morhis isimli kitap, Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde düzenlenen ‘Benimkisi Bir Otizm Hikayesi’ başlıklı söyleşi ve imza günü aktifliğiyle kamuoyuna tanıtıldı. Karşıyaka Belediyesi, Muharrirler ve Şairler Dayanışma Derneği (YAZŞANDER), Kabul, Eşitlik, Dahil olma, İstihdam- Otizm Derneği’nin (KEDİ) dayanağı ve Doğan Yapı İnşaat İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. sponsorluğunda sonlu sayıda yayınlanan kitap, fiyatsız olarak okuyucuyla buluştu.

 

“BENİMKİSİ BİR OTİZM HİKAYESİ”

Kitabının imza merasimini gerçekleştiren Moris Karmona, ‘Benimkisi Bir Otizm Hikayesi’ başlıklı söyleşide hayat kıssasını, uğradığı zorbalıkları ve ömrün içinde var olma gayretini anlattı. Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen söyleşi, salonu dolduran davetliler tarafından ilgiyle dinlenirken Moris Karmona’nın yaptığı konuşma ayakta alkışlandı. Karmona’nın biyografi stilinde yazdığı Morhis isimli kitabı imzalarken de heyecanı gözden kaçmadı. Karmona, söyleşide yaptığı konuşmada kendisine ve kitabının yayınlamasına dayanak olan Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu.

 

KENDİSİ KALEME ALDI

Karşıyaka’da yaşayan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında vazife almakla birlikte kültür-sanat aktivitelerini de yakından takip ettiğini belirten Karmona, kitabı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Mevzuya ait açıklama yapan Karmona, “Bu kitap ile tüm otizmlilere rol model olmak istiyorum. Atatürk’ün izinde, pürüz tanımayan bir müellifim. Yaşadıklarım içimde kalsın istemedim, öbürleri da öğrensin diye kitabımı yazdım. Otizmliler toplum içinde ayrımcılığa uğramamalı. Otizmli çocuklara yapılan akran zorbalığı önlenmeli. Otizmli çocuğu olan ailelerin de kitabımı ilgiyle okuyacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

“ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi ve Karşıyaka Kent Kurulu Engelli Meclisi Lideri Hülya Polat, engellilerin hak savunusu alanında yaptığı çalışmaların ehemmiyetine dikkat çekerek, “Ne yazık ki sonuçlar istediğimiz süratte alınmıyor. Lakin bu alanda çalışanları desteklemeyi ve birlikte çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ