yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karşıyaka’da 1 ayda 4 bin iş yerine denetim

Kent sistemini korumak, toplum sıhhati ve huzurunu garanti altına almak için çalışmalarını ağırlaştıran Karşıyaka Belediyesi, son 1 ayda yaklaşık 4 bin iş yerini kontrolden geçirdi.

Karşıyaka’da 1 ayda 4 bin iş yerine denetim


385 işletme hakkında cezai süreç uygulanırken, kural ve önlemlere ait ihtarlar yapıldı. Lider Yıldız Ünsal “Kent içi disiplini bozan kimseye taviz vermeyeceğiz. Kararlı gayretimiz sürecek” dedi.

Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki işletmelerin maddelere ve kent tertibine uygun halde faaliyet göstermesini sağlamak maksadıyla kontrollerine sürat verdi. Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından mayıs ayı boyunca denetimden geçirilen iş yeri sayısı 4 bini aştı. Vatandaşlardan gelen şikayetler de dikkate alınarak yapılan kontrollerde; hizmet alanlarına nazaran ruhsat ve öteki resmi dokümanlar, işgal, fiyat etiketleri, eser saklama koşulları, paklık ve hijyen standartları üzere mevzularda ayrıntılı incelemeler yapıldı.

KURAL DIŞI FAALİYETE GEÇİT YOK

Denetimlerde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için iş yeri sahiplerine ihtarlarda bulunuldu. Yaya ve araç trafiğini engelleyen tezgahlar, duba ve reklam tabelası üzere eşyalar toplandı. Mayıs ayı boyunca, ikazlara uymadığı belirlenen 35 işletme mühürlendi. Ruhsat ve işgal başta olmak üzere, kural dışı faaliyet gerekçesiyle toplam 385 iş yeri hakkında cezai süreç yapıldı. 

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Halkımızın huzurunu ve güvenliğini koruyarak kent nizamının devamını sağlamak, en kıymetli sorumluluklarımızdan biridir. Bu anlayışla ilgili müdürlüklerimiz tarafından gerçekleştirilen kontroller ağır bir programla devam edecek. Kent içi disiplini bozan kimseye taviz vermeyecek, kararlılıkla uğraşımızı sürdüreceğiz. Tüm işletme sahiplerimizden de hem yasal hem de etik olarak en uygun halde halkımıza hizmet vermelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim