yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karşıyaka’da parklar yenileniyor, yeşil doku güçleniyor

Lider Yıldız Ünsal’ın ‘daha yeşil ve yaşanabilir bir kent’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, son üç ayda büsbütün öz kaynakları ve takımlarıyla Karşıyaka’ya iki yeni park kazandırdı.

Karşıyaka’da parklar yenileniyor, yeşil doku güçleniyor


Ayrıca 10 park revizyonu yapan belediye, yaklaşık bin adet fidanı da toprakla buluşturdu. Lider Ünsal “Park çalışmalarımız için gerekli üretimi kendi atölyelerimizde, personelliği de mevcut takımlarımızla gerçekleştirerek hem kaliteli hem de tasarruflu formda hizmet sağlıyoruz” dedi.

 

Karşıyaka’da gereksinim olan noktalara yeni parklar yapmak ve mevcut alanları güzelleştirmek için hizmetlerini ağırlaştıran Karşıyaka Belediyesi, bir yandan da ilçe genelindeki yeşil dokuyu arttırmaya devam ediyor. Son üç ayda gerçekleştirilen bu çalışmalar kapsamında kente iki yeni park alanı kazandırıldı. İmbatlı Mahallesi 1595 Sokak’ta bin 140 metrekare alan üzerine kurulan park, hem çocukların hem de ailelerin gözdesi oldu. 6088 Sokak’taki yeni park üretiminde da sona yaklaşıldı. Büsbütün Park ve Bahçeler Müdürlüğü grupları tarafından yapılan parkların çocuk oyun üniteleri de belediyenin kendi marangozhanesinde üretildi.

 

YAŞAMI GÜZELLEŞTİREN ÇALIŞMALAR

Ayrıca Örnekköy, Zübeyde Hanım ve İnönü üzere farklı mahallelerdeki toplam 10 parkta kapsamlı revizyon uygulamaları gerçekleştirildi. Birebir süreçte 270 parkta çocuk oyun üniteleri, 140 parkta spor aletleri bakım ve tamirden geçirildi. Basketbol ve futbol alanlarındaki tamir gereksinimleri giderildi. Yeni yapılan parklara ve eski parklara bin 50 metrekare çim ekimi, 2 bin 200 metrekare çim serimi yapıldı. Bin 100 adet mevsimlik çiçek ile bin 600 adet çalı ve sarmaşık kümesi bitki farklı alanlarda toprakla buluşturuldu. Yeşil dokuyu güçlendirme çalışmaları kapsamında sokak, cadde, ağaçlandırma alanları ve parklara yaklaşık bin adet fidan dikildi. Sonbaharda dikim mevsiminin başlamasıyla ağaçlandırma çalışmalarının ağır formda devam edeceği belirtildi.

 

KALİTELİ VE TASARRUFLU HİZMET

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Biz Karşıyakamızı her tarafıyla çağdaş dünya kentleri düzeyine ulaştırmak istiyoruz. Parkları ve yeşil alanları da bu yolda muvaffakiyete ulaşmanın en değerli ögeleri olarak görüyoruz. Hem mevcut parklarımızı yenilemek hem de muhtaçlık olan noktalara yeni parklar kazandırmak için ağır bir tempoyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm personelliği kendi takımlarımızla gerçekleştirerek hem kaliteli hem de tasarruflu formda hizmet üretiyoruz. Parklarıyla, yeşil alanlarıyla, ağaçlarıyla, çiçekleriyle kentimizi güzelleştirmeye ve ömrü güzelleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ