yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karşıyaka’da tiyatronun yeni yıldızları yetişecek

Kültür sanat etkinliklerini yaz devrinde de sürdüren Karşıyaka Belediyesi, tiyatro kurslarını başlatıyor. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik yaz kurslarına 25 Haziran Salı gününe kadar müracaat yapılabilecek.

Karşıyaka’da tiyatronun yeni yıldızları yetişecek


Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Tiyatro oyunculuğuna ilgi duyan ve sahne tozu yutmak isteyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

 

Aktif bir kent ömrü için yıl boyunca spor ve sanat kursları düzenleyerek vatandaşların toplumsal hayatlarına katkı sunan Karşıyaka Belediyesi, çalışmalarına yaz aylarında da devam ediyor. Bu gaye doğrultusunda Temmuz ayında başlayacak olan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu yaz kursları, profesyonel eğitici takımıyla sahne sanatlarıyla ilgilenen ve bu mevzuda yeteneklerini keşfetmek isteyen iştirakçilere fırsat sunacak.

 

ÇEŞİTLİ EĞİTİMLER VERİLECEK

Eylül ayına kadar devam edecek eğitimlerde iştirakçilere ses, ritim, diksiyon, doğaçlama, karakter incelemesi, mimik, nefes, güven-özgüven ve rol üzerine eğitimler verilecek. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar idaresinde yapılacak eğitimler sonucunda iştirakçiler belediye tiyatrosunun sahnelediği oyunlarda kısa roller alarak yeteneklerini sergileme fırsatı elde edecek.

 

SON MÜRACAAT 25 HAZİRAN

Tiyatroya ilgi duyan ve kurslara katılmak isteyen vatandaşlar 25 Haziran Salı günü mesai bitimine kadar Ziya Gökalp Kültür Merkezi’ne müracaatta bulunabilecek. Kurs iştirakçileri, 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak seçmeler ile belirlenecek. Bahse ait ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0530 394 95 74 numaralı çizgi ile bağlantıya geçebilecek.

 

“İLGİ DUYAN HERKESİ BEKLİYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Vatandaşlarımızın gündelik hayatlarının dışında ilgi duydukları alanlarda da etkin olmalarını, sanat ve spor aracılığıyla daha etkin bir ömür sürmelerini önemsiyoruz. Bu emelle Karşıyaka Belediyesi olarak toplumsal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kurslar ve etkinlikler düzenliyoruz. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu yaz kurslarının da çok başarılı ve keyifli geçeceğine inanıyoruz. Sahne tozu yutmak isteyen, bu alana ilgi duyan ve kendini geliştirmeyi hedefleyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ