yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Karşıyakalılar istedi, Yıldız Başkan yaptı Üretici ve tüketici artık ayda iki kez buluşacak

Karşıyaka Belediyesi’nin sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda aylık olarak düzenlediği “Yerel Üretici Buluşması”Temmuz’dan itibaren ayda iki defa gerçekleşecek.

Karşıyakalılar istedi, Yıldız Başkan yaptı Üretici ve tüketici artık ayda iki kez buluşacak


Ağır talep üzerine buluşmaları sıklaştırma kararı aldıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Hem üreticilerimizi desteklemek hem de halkımızın temiz, adil ve emniyetli gıdaya erişimini kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi. 

ÜRÜNLER TOPRAKTAN TEZGAHA GELİYOR

Karşıyaka Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından her ay Bostanlı Zühtü Işıl Meydanı’nda düzenlenen ‘Yerel Üretici Buluşması’ yoğun ilgi görüyor. Bu ay kurulan mahallî pazar da İzmir’in ilçelerinden gelen 28 üretici ve çok sayıda vatandaşın iştirakiyle gerçekleşti. Pazarda Karşıyakalılar aracısız olarak üreticisinden taze zerzevat, meyve ile çeşitli doğal besin eserlerini satın alma imkanı buldu; üreticiler de emeklerinin, alın terlerinin karşılığını aldı. Ayrıca vatandaşlar yetkililere pazarın ayda bir yerine iki defa düzenlenmesini istediklerini iletti. Üreticiler de imzalı olarak tıpkı talepte bulundu. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal tarafından olumlu karşılanan talep, Temmuz ayı prestijiyle uygulamaya konulacak. 

HEM ÜRETİCİYE HEM TÜKETİCİYE DESTEK

Yerel Üretici Buluşması ile kırsalda kalkınmaya katkı sunarken, Karşıyakalılara da kaliteli ve doğal besinlere aracısız olarak erişme imkanı sağladıklarını belirten Lider Ünsal “Gıda tedarik zincirini kısaltarak üretici ve tüketiciyi direkt buluşturmayı hedeflediğimiz buluşmalarımızın gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz. Karşıyakalıların sağlıklı besine ulaşabilmesi, üreticilerimizin de emeklerinin, alın terlerinin karşılığını alabilmesi bizler için çok pahalı. Buluşmaların ayda iki kere gerçekleşmesi talebini karşılıksız bırakmamız mümkün değil. Bu ilgi ve talep sürdükçe, yurttaşlarımızı ve üreticilerimizi Karşıyaka’da bir ortaya getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim