yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kartepe Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KARMEK) kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisinde beğeniye sunuldu ve ziyaretçileri hayran bıraktı

Kartepe Halk Eğitim Merkezi ve Kartepe Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KARMEK) işbirliğinde 2023-2024 kurs devrinde eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan yapıtların yer aldığı “Sandıktan Geleceğe” temasıyla düzenlenen stant Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde açıldı.

Kartepe Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KARMEK) kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisinde beğeniye sunuldu ve ziyaretçileri hayran bıraktı


GENİŞ KATILIM

KARMEK Yıl Sonu Sergisi’ne Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe İlçe Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Gündaş, Kartepe Muhtarlar Derneği Lideri Hüseyin Türker, siyasi parti temsilcileri, belediye lider yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kartepeliler katıldı.

1238 KURS HİZMET VERDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Kartepe Halk Eğitim Müdürlüğü halk oyunları gösterisi ve konser sonrasında kelam alan Kartepe İlçe Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Gündaş, “Bu yaygın eğitimi Kartepe Belediyesi KARMEK başta olmak üzere birçok kurumlar işbirliği halinde gerçekleştiriyoruz. 18 bin 67 kursiyer eğitim aldı. Kurslarda 270 usta öğretici tarafından eğitim verilmiştir. Bizlere en büyük dayanağı Kartepe Belediyesi vermiştir” dedi.

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Sözlerine devam eden Gündaş, “1238 kurstan 899 adedini Kartepe Belediyesi’nde bulunan KARMEK ve Genç Akademi bünyesinde açtık. Belediyemiz bünyesinde açılan kurslarda 13 bin 730 kursiyerimiz eğitim almıştır. Bu vesile ile bizlerden dayanağını esirgemeyen Kartepe Belediye Liderimiz Av.M.Mustafa Kocaman’a çok teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.     

MUHTEŞEM ESERLER GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Kartepeli olmak bir ayrıcalık diyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Bugün Kartepenin bayanlarının neler yapabileceğini görüyoruz. Her yıl yaşanan gelişmeyi görmekteyim. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu muvaffakiyetin gerisinde büyük bir emek vardır. Herkes bu işin içerisinde yer almaktadır. Sizler var olduğunuz, emek verdiğimiz sürece dayanağımız devam edecek.” dedi.

DESTEĞİMİZ HER VAKİT DEVAM EDECEKTİR

“Sizlerin çabası çok önemlidir” diyen Lider Kocaman, “Sizler örnek olmaktasınız. Tasarrufun nasıl olacağını, meslek ediniyorsunuz. Meslek ile gelir elde ediliyor. İstihdam sağlanıyor. Hanımefendilerden Allah razı olsun. Bunlar sizlerin sayesinde olmaktadır. Bende konfeksiyon eseri giymiyorum. Bir abimiz tarafından kadro elbisem dikiliyor. Bu sayede tasarruf sağlıyorum. Bu çabanıza devam edin. Gençlerimizin, çocuklarımızın buna muhtaçlığı vardır. Sizlerin uğraşı devam ettikçe gözlerinizin içine baka baka söylüyorum. Dayanağımız her vakit devam edecektir. Bayanlarımız bizim başımızın tacıdır” açıklamasında bulundu.    

KADINLARIMIZ KESİNLİKLE OKUMALIDIR

Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk ise “Vatandaşımıza hayatı boyunca eğitim dayanağı verilmektedir. Burada alınan eğitim ile kendi ve ülke iktisadına katkı verilmektedir. Projeler uygulanabilir ve sürdürülebilir olmalıdır. Sürdürülebilir kavramının çalışması çok kıymetlidir. Ülkemizin ve milletimizin gelişmesi için çalışıyoruz. Bayanlarımızın kesinlikle okumalarını istiyoruz. Kaliteli ve düzgün eğitim almalarını istiyoruz. Bizim bayanlarımız çalışkan ve üretkendir. Bu kursların açılmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların akabinde hazırlanan eserler görücüye çıktı.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim