yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılarla ilgili kararlı mücadelesini sürdürüyor

Her geçen gün gelişmekte ve büyümekte olan Kartepe ilçe sonları içerisinde kaçak yapılaşmanın önünü kesmek, mevzuatlara uygun, planlı ve sağlıklı kentsel yapılaşmanın sağlanması amacıyla denetim ve kontroller kesintisiz devam ediyor.

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılarla ilgili kararlı mücadelesini sürdürüyor


Her geçen gün gelişmekte ve büyümekte olan Kartepe ilçe hudutları içerisinde kaçak yapılaşmanın önünü kesmek, mevzuatlara uygun, planlı ve sağlıklı kentsel yapılaşmanın sağlanması amacıyla denetim ve kontroller kesintisiz devam ediyor. Mevzuata muhalif yapılar tespit edildiğinde yasal süreç takip edildikten sonra yıkım süreci yapılıyor.

YIKIM YAPILDI

Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü takımları Uzuntarla ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde kaçak olduğu tespit edilen işyerlerinin yıkımını gerçekleştirdi. Yasal süreci tamamlayan takımlar alınan tedbirler sonrasında işyerlerinin kaçak olarak yapılan kısımlarını iş makineleri ile yıkımını yaptı.

YIKIMLAR SÜRÜYOR

Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, 3194 sayılı imar mevzuatı gereği süreçlerin yerine getirildiğini belirterek “Kararlılıkla sürdürdüğümüz kaçak yapıyla çabamız bundan sonra da artarak devam edecektir” açıklamasında bulundular.   

Konuyla ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Sağlıklı ve planlı kentleşme konusunu disiplin ve kararlılıkla yönetmek en değerli sorumluluklarımızdan biri. Bu makamlar, vazifeler bize emanet. Evlatlarımıza bırakacağımız Kartepe’yi en titiz ve sağlıklı bir yapılaşma ile miras bırakmak istiyoruz. Bunun içinde kent plancılığı bilimi, kanunlar ve kent estetiği ögeleriyle bütüncül bir yaklaşımla mevzuyu ciddiyetle ele alıyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız nizamlı olarak devam edecek” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim