yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kartepeli İzcilerin Doğa Macerası

Kartepe Belediyespor izci adayları Yuvacık Aksığın Köyü’nde heyecan dolu bir gün yaşadılar. İzci önderlerinden tabiatta neler yapacaklarını öğrenen gençler, emeği geçenlere teşekkür ettiler.   

Kartepeli İzcilerin Doğa Macerası


Kartepe Belediyespor izci adayları Yuvacık Aksığın Köyü’nde heyecan dolu bir gün yaşadılar. İzci başkanlarından tabiatta neler yapacaklarını öğrenen gençler, emeği geçenlere teşekkür ettiler.   

Gençleri daha donanımlı bir halde hayata hazırlayan Kartepe Belediyesi düzenlediği etkinliklerle her bölümü takdirini kazanıyor. Kartepe Belediyespor bünyesinde bulunan İzcilik Kulübü önderlerinden Mustafa Işık, M.Utku Birinci, Özgür Uzuner, Binnur Ünleyen ve Şaban Süleymanoğlu Kartepeli gençlerin Yuvacık Aksığın Köyü’nde yaşadıkları tabiat macerasına rehberlik ettiler.    

PARSIK MAĞARASI’NA ZİYARET

Sabahın erken saatinde bir ortaya gelen 65 kişilik izci adayları 10 km tabiat yürüyüşü yaptılar. İzci adayları Yuvacık Aksığın Köyü’nde bulunan Parsık Mağarası’nı ziyaret ettiler. İzci başkanlarından Parsık Mağarası hakkında ayrıntılı bilgi aldılar. İzci adayları Parsık Mağarası içinde stalaktit ve stalagmitleri gözlemleyerek tabiatın eşsiz oluşumlarına hayran kaldılar.

TAKIM OLMA RUHU

Gün boyunca izcilik maharetlerini geliştiren gençler, bilhassa mağara keşfi sırasında birbirleriyle işbirliği yapmayı öğrendiler. Bu keyifli aktiflik, gençlerin tabiata olan ilgisini artırırken tıpkı vakitte grup ruhu ve liderlik marifetlerini geliştirmelerine de imkan sağladı.

UNUTULMAZ DENEYİM

İzci adayları daha sonra eşsiz dere görünümü eşliğinde tabiat yürüyüşü gerçekleştirdi. Yapılan yürüyüş sonunda Aksığın Köyü’nde bulunan izci tesisinde konakladılar. Yorgun fakat memnun bir biçimde seyahatlerini tamamlayan izci adayları Yuvacık Aksın Köyü gezisi, doğayı seven gençler ortasında unutulmaz bir tecrübe olarak yerini aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ