yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kartepeli Kadınlardan Harika Takılar

Kartepe Belediyesi KAR-MEK kurslarında “Takı Tasarım” eğitimleri büyük ilgi görüyor. Kartepeli bayanlar hayallerinde ki takıları üretirken, mesken iktisadını de katkı sağlıyor.

Kartepeli Kadınlardan Harika Takılar


Günümüzde bilhassa bayanların vazgeçilmez aksesuarları ortasında yer alan takı ve mücevherin hikayesi insanlık tarihi kadar eskilere dayanmaktadır. Takının tarihi, insanlığın kültür tarihi kadar eskidir. Takı tasarımı günümüzden 30-40 bin yıl öncesinde de görülmektedir.

KARMEK’LERDE ÜRETİM BİTMİYOR

Kartepe Belediyesi Türk kültüründe yer alan takı dizaynını yaşatmak ve Kartepeli bayanların öğrenmeleri için KAR-MEK kurslarında açılan “Takı Tasarım” atölyeleri büyük ilgi görüyor. Kartepeli bayanlar hayallerini süsleyen takıların dizaynını yaparken, eserlerini satarak aile iktisadı de katkı sağlıyor.

KATKI SAĞLIYORLAR

Takı Tasarım Öğretmeni Zarife Güler, “Verdiğimiz eğitimlerimizde çağdaş dizaynların yanı sıra Türk motifleri ile dizaynlar yapılmaktadır. 18 öğrencimiz eğitim görmektedir. Bayanlarımız ürettikleri eserleri satarak mesken iktisadını de değerli katkı sağlıyorlar. Kartepeli bayanlar kurslarımıza büyük ilgi gösteriyorlar. Bayanlarımız meskenlerinde geçirecekleri vakti burada değerlendirebilirler” dedi.

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

“Burada bir ortada olmaları psikolojilerine de çok yeterli gelmektedir” diyen Güler, “Sosyalleşme, üreterek başarma ve gelir elde etme motivasyonu ile ruhsal güçlenmeye de sebep olmaktadır. KAR-MEK’lerde verimli eğitimler, başarılı kursiyerler değerli ve başarılı işlere imza atıyorlar. Liderimiz Mustafa Kocaman’a tüm KARMEK kursiyerlerimiz ismine verdiği değerli dayanaklar için teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ