yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kaspersky, iOS ve Android için geliştirilmiş uygulamalarını yayınladı

Kaspersky, güvenlik, saklılık ve kullanım kolaylığına odaklanan güncellemelerle geliştirilmiş iOS ve Android taşınabilir uygulamalarının yayınlandığını duyurdu. iOS uygulamasında bulunan yeni özellikler ortasında “Güvenlik Taraması” düğmesi, “Özel Tarayıcı” seçeneği ve VPN’i kolay kolay açan bir “Siri Kısayol” özelliği yer alıyor.

Kaspersky, iOS ve Android için geliştirilmiş uygulamalarını yayınladı


StatCounter’ın verilerine göre, taşınabilir aygıtlar artık global web trafiğinin neredeyse %60’ını oluşturuyor. Taşınabilir kullanımın giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, kullanıcıların siber güvenliklerini sağlam ve kapsamlı bir biçimde muhafazaları hayati değer taşıyor.

Kaspersky, taşınabilir kullanıcıların güvenliğini sağlamak için iOS ve Android için güncellenmiş uygulamalarını sunuyor. Bu geliştirmeler, dijital ortamda daha yüksek müdafaa düzeyi, artırılmış kapalılık ve sıkıntısız ve kolay bir kullanıcı tecrübesi için gelişmiş kullanılabilirlik sağlayan yeni özellikler sunuyor.

Kaspersky’nin iOS aygıtlar için olan uygulaması yeni özellikler seti ile güncellendi:

  • Akıllı telefondaki tüm güvenlik sistemlerini denetim eden ve kullanıcıların en güçlü müdafaa modunu etkinleştirmelerine yardımcı olan bir Güvenlik Taraması düğmesi. Örneğin, kullanıcılar bir VPN, Kimlik Avı Tedbire ve öteki güvenlik özelliklerini açmak için teklifler alabilirler. 
  • Safari tarayıcısı için bir Özel Tarama uzantısı. İzleme sistemlerinin, kullanıcıların davranışlarını izlemek için aktiflikleri hakkında bilgi toplamasını önler.  Ayrıca iOS sahipleri, ziyanlı olabilecekler de dahil olmak üzere banner reklamları engellemek için Safari’nin Anti-Banner öğesini kullanabilirler. 
  • Kullanım kolaylığı için Siri Kısayol özelliği: Kullanıcılar, bir düğmeye dokunup “Hey Siri” diyerek sesli komutlarla VPN’lerini kolaylıkla açıp kapatabilirler. Bu seçenek, Kaspersky VPN standalone, Kaspersky Premium ve Kaspersky Plus üzere VPN ile donatılmış tüketici tahlilleri için mevcut.

Her iki taşınabilir platform için saklılık muhafazası, yeni Kimlik Hırsızlığı Denetimi özelliği ile geliştirildi. Bu özellik, kullanıcılara belli bir telefon numarasına bağlı hesaplardan sızan tüm bilgileri izleme ve etkilenen hesapların şifresini değiştirmek üzere anında müdafaa tedbirleri alma imkanı sunuyor. Şu anda Kimlik Hırsızlığı Denetimi, sadece en kapsamlı tüketici çözümlerinde- Kaspersky Premium- kullanılabiliyor ve Kaspersky web sitesinden satın alındıktan sonra akıllı telefonda etkinleştirilebiliyor. Bu yılın ilerleyen periyotlarında, Kaspersky Premium direkt uygulamalar içinde de satın alınabilir olacak.

Uzun vakittir beklenen bir öteki güncelleme ise Karanlık Modu. Bu, hem iOS hem de Android platformlarında kullanılabilen, kullanıcıların daha rahat bir görüntüleme tecrübesi yaşamalarını sağlayan değerli bir UX tasarım ögesi. 

Kaspersky Tüketici Eser Pazarlama Lider Yardımcısı Marina Titova “Kullanıcılar olarak akıllı telefonlarımızda çevrimiçi olarak değerli ölçüde vakit geçiriyoruz, bu nedenle taşınabilir aygıtlar, masaüstü bilgisayarlarda mevcut olan kadar güçlü, hatta daha güçlü bir müdafaa gerektiriyor. iOS ve Android için taşınabilir uygulamalarımızı daima olarak geliştiriyor ve güzelleştiriyoruz. Anti-phishing, VPN, anti-spyware, çevrimiçi saklılık, kimlik müdafaa ve elbette antivirus üzere kapsamlı muhafaza için geniş bir yelpazede fonksiyonlar ekliyoruz. Müdafaamızın üstün kalitesi, tüketici eser serimizi 2023’te Yılın Eseri olarak tanıyan AV-Comparatives üzere bağımsız test kuruluşları tarafından da onaylandı,” diyor.

iOS ve Android için kapsamlı taşınabilir muhafaza hakkında daha fazla bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ