yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kaspersky, yeni güncellenen çözümle işletmelerin e-posta tehditlerini bertaraf etmesine yardımcı oluyor

Kaspersky, sistemleri yeni e-posta tehditlerine karşı güçlendirmek için tasarlanan Kaspersky Security for Mail Server için kıymetli bir güncelleme yayınladığını duyurdu.

Kaspersky, yeni güncellenen çözümle işletmelerin e-posta tehditlerini bertaraf etmesine yardımcı oluyor


Kaspersky Security for Mail Server’ın en son sürümü, içerik filtreleme, karantina idaresi ve Güvenlik Operasyon Merkezleri (SOC) için gelişmiş görünürlük için gelişmiş fonksiyonellik sunuyor.

Kaspersky tarafından yapılan bir araştırma, dünya genelindeki şirketlerin %77’sinin ve Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki (META bölgesi) şirketlerin %78’inin son iki yılda en az bir siber olay yaşadığını ve bu olayların %21’inin (META’da %29) çalışanların kimlik avı ataklarına maruz kalmasından kaynaklandığını ortaya koydu. Bu istatistikler sadece çalışanların kimlik avı teşebbüslerine cevap verdiği olayları kapsadığından, kurumsal e-posta yoluyla yapılan atakların gerçek hacmi muhtemelen çok daha yüksek. Kaspersky, büyüyen e-posta tehdidi ortamını ele almak için Kaspersky Security for Mail Servers’ı değerli ölçüde tekrar yapılandırdı.

Gelişmiş içerik filtreleme

En son Kaspersky Security for Mail Servers güncellemesi, gelişmiş içerik filtreleme özellikleriyle geliyor. Yöneticiler artık e-postaların husus satırlarında bulunan anahtar sözlere, ana metinlerine, gönderene ve eklerin isimlerine nazaran karmaşık filtre kuralları oluşturabiliyor. Ayrıyeten artık e-postaların düz metnindeki kapalı başlıklara nazaran filtrelemeyi de destekliyor.

Ürünün yeni sürümüyle yöneticiler, farklı kullanıcı kümelerine yönelik filtreleme kurallarını optimize etmek için müsaade verilen ve yasaklanan anahtar sözlerin yer aldığı sözlükler oluşturabiliyor. Bu sözlüklerde yapılan değişiklikler ilgili tüm filtreleme kurallarına merkezi biçimde uygulanarak posta güvenliğinin idaresinde tutarlılık ve verimlilik sağlanıyor.

Kaspersky Security for Mail Server artık giden e-postaları hassas bilgiler açısından izlemek için DLP (Veri Sızıntısı Koruması) özelliklerini de içeriyor. Yöneticiler, bilgi sızıntısı riskini azaltarak belli bilgi biçimi çeşitlerinin (ör. kredi kartı numaraları) iletilmelerini tespit etmek ve engellemek için bu tıp bilgi kalıplarıyla eşleşen tertipli tabirler oluşturabiliyor. Kısıtlamalar kuruluş dışındaki posta kutularına e-posta göndermek için geçerli olmakla birlikte, yöneticiler bu tıp bilgilerin şirket içindeki belli departmanlar ortasında gönderilmesine ait bir kısıtlamalar da koyabiliyor.

SOC için gelişmiş görünürlük

Kaspersky Security for Mail Server’ın en son sürümü, SOC gruplarına eklerin detayları, tarama sonuçları ve engellenen irtibatlarla ilgili kararlar dahil olmak üzere engelleme olayları hakkında kapsamlı bilgi sağlıyor. Bu gelişmiş görünürlük, SOC analistlerinin olayları daha düzgün ilişkilendirmesini ve olay müdahale stratejilerini güçlendirmesini sağlıyor.

Gelişmiş karantina yönetimi

Yöneticiler artık karantinaya alınan e-postaları direkt konsoldan özgün formatlarında görüntülemelerine imkan tanıyan gelişmiş karantina fonksiyonelliğinden yararlanabiliyor. Bu özellik karantina idare sürecini kolaylaştırarak yöneticilere potansiyel posta tehditleri üzerinde daha fazla şeffaflık ve denetim sağlıyor.

Kaspersky Bulut ve Ağ Güvenliği Eser Kümesi Başkanı Timofey Titkov, şunları söyledi: “Tüm işletmelerin ana irtibat kanalı olan e-postayı müdafaaya yönelik eserimizin en son güncellemesini duyurmaktan memnunluk duyuyoruz. Kaspersky Security for Mail Server, makine tahsili algoritmaları ve kapsamlı savunma sistemleri tarafından desteklenen çok katmanlı savunma sistemleri ile sadece çok çeşitli tehditlere karşı güçlü muhafaza sağlamakla kalmıyor, birebir vakitte gelişen siber riskler karşısında müşterilerimize gönül rahatlığı sunuyor. Bu güncellemeyle, kurumların standart olmayan Truva atlarına, amaçlı fidye yazılımı hücumlarına ve günümüzün dinamik tehdit ortamında ortaya çıkan başka tehditlere karşı savunma yapmalarını sağlayan son teknoloji tahliller sunma taahhüdümüzü güçlendiriyoruz.”

Kaspersky Security for Mail Server hakkında daha fazla bilgi için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ