yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Keçiören Belediyesi Huzurevi’nde yaş almış büyükler için model uçak yapımına yönelik eğitimler başladı

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gönül Köşkü Huzurevi’nde yaş almış büyükler için model uçak üretimine yönelik eğitimler başladı.

Keçiören Belediyesi Huzurevi’nde yaş almış büyükler için model uçak yapımına yönelik eğitimler başladı


Model uçak üretimini en ince detayına kadar öğrenen huzurevi sakinleri yaptıkları uçakları gökyüzünde uçurmak için gün sayıyor. Huzurevinde konuk edilen yaş almış büyüklerin keyifli ve huzurlu vakit geçirmesi için tüm imkânları seferber ettiklerini kaydeden Keçiören Belediye Lideri Dr. Mesut Özarslan, “Belediyemiz ile Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı iş birliğinde her yaşta öğrenmenin değerini vurgulamak için model uçak imaline yönelik projemizi hayata geçirdik. Öğrenmenin de eğlenmenin de yaşı yoktur” dedi.

14 hafta sonra uçak havalanacak

 “Öğrenmenin Yaşı Yoktur” anlayışıyla hayata geçirilen proje kapsamında Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Basın Yayın ve Tanıtım Müdürlüğü eğitmenleri tarafından huzurevi sakinlerine yönelik model uçak imal eğitimi verilmeye başlandı. Havacılığa ve uçak üretimine ilgi duyan büyüklerin iştirakiyle gerçekleştirilen tanıtıcı, bilgilendirici ve uygulamalı eğitimlerin sonunda ortaya çıkacak model uçağın uçurulması hedefleniyor. Üç basamaktan oluşan model uçak eğitimlerinin birinci basamağı 4 hafta sürecek olup bu devirde maket imali öğretilecek. Gelişim etabı olan ikinci 4 haftalık süreçte projenin olgunlaştırılması sağlanacak. 6 haftalık son etapta ise uçağa motor takma ve uçağın uçurulması süreci gerçekleştirilecek. 14 hafta sürecek kursun sonunda uçmaya hazır olan model uçak tanıtılarak merasimle gökyüzünde uçacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ