yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kemer Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı

Kemer Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında yapıldı.

Kemer Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı


Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İsrail’in Filistin’e karşı işlediği insanlık dramını nefretle kınadığını belirtti.

FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ GURUR KAYNAĞIMIZ

Meclis toplantısı öncesi Türkiye’de destan yazan öğrencileri Meclis toplantısına davet ettiklerini söyleyen Lider Topaloğlu, Göynük Belediye Başkanlığı periyodunda yaptıkları Fen Lisesi’nin başarılarından büyük bir gurur duyduğunu söyledi.

Göynük Fen Lisesi Müdürü Ali Yıldırım ve öğrencileri takdim eden Lider Topaloğlu eğitimde yükselen çıta nedeni ile başta Yıldırım olmak üzere tüm öğrencileri tebrik ettiğinin altını çizdi. Öğretmenler Vahit Hüyük, Mehmet Nafi Duymuş, İstek Yıldırım ve TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışı, MEB Robot Müsabakası ve Genç Teşebbüsçüler Araştırma projelerinde dereceye giren öğrencilerle meclisi selamlayan Yıldırım, dayanaklarından dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, basın mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

MİDYAT KARDEŞ KENT OLUYOR

Bir evvelki toplantıda alınan kararlara ilişkin karar özetlerin okunmasının akabinde Mardin’in Midyat ilçesi Belediye Başkanlığı ile Kemer Belediyesi ortasında karşılıklı işbirliği yapılması ve kardeş kent bağı kurulması konusun oy birliği ile kabul edildi.

KARAMAN’DAN PİYANO BAĞIŞI

Toplantıda Kemer Belediyesi’ne Kemer Belediyesi ATSO Sanat Merkezi’nde kullanılmak kuralı ile Ayşe Yıldız Karaman tarafından yapılan Piyano bağışı oy birliği ile kabul edildi.

KONUT PROJESİ MECLİS’TEN GEÇTİ

Gündemin 5’inci unsuru olan “Belediyemiz mülkiyetinde olan Kemer Kuzdere mahallesi 719 ada 1 parselin kat karşılığı inşaat imal işi konusunun görüşülmesi” öncesi meclise bilgi veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kuzdere’de yaklaşık 5 bin metre karelik bir yerlerinin bulunduğunu belirterek şunları söyledi; “Bu yerin emsalini yüzde 80’e çıkardık. Yaklaşık 4 bin metrekarelik bir inşaat alanımız var. Kuzdere’nin yenilenmesi sürecine baktığınız vakit bu alan çok makus bir imaja yol açıyor. Bu alanın bir tarafı da aslında Fakülte ve Yurt binası oluyor. Bu çerçevede bir proje hazırlattık” dedi. Kelam konusu alana iş yeri ve konutlardan oluşan kat karşılığı inşaat imal işi oylamaya sunuldu. İki blokta toplam 40 adet 2+1, 16 adet ise 1+1daire bulunduğu lisana getirilen proje oy çokluğu ile kabul edildi.

GÖYNÜK’E FUTBOL ALANI YAPILIYOR

Gündemin 6’ıncı unsuru olan “Tasarrufu Belediyemize ilişkin olan Kemer Göynük Mah. 333 ada 5 parsel batısında kalan spor alanının kiralama müddetinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi” unsuru de oy çokluğu ile kabul edildi.

Konu hakkında bilgi veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, alanın Göynük Kapalı Spor Salonu’nun Kemer tarafında bulunduğunu ve yıllardan bu yana moloz dökülen atıl bir alan olduğunu söyledi. Kemer’de kış turizminin gelişmesi için bu alana bir futbol alanı yapılması için görüşmeler yaptıklarını lisana getiren Lider Topaloğlu, 13 dönümlük yere yapılacak futbol alanlarının 10 yıllığına yap işlet devret yöntemince kiralanacağını söyledi.

Gündemin yedinci unsurunda bulunan “Belediyemize ilişkin paylı yerlerden müstakil parsel oluşturulamayacak durumda olan ve Belediyemizce değerlendirilemeyecek durumda olan Belediye paylarının satışı konusunda Belediye Encümenine yetki verilmesi konusu” oy çokluğu ile kabul edildi.

KÜLTÜR EVİ’NİN GİRİŞİ 50 TL

Merkez Mahallesi Liman caddesinde üretimi tamamlanarak ziyarete açıIan Kemer Etnografya Kültür Konutunun, Kemer Belediyesi Toplumsal İktisadi İşletmesine döneminin yapılarak, giriş fiyatının belirlenmesi ve gelir tarifesine eklenmesi konusu ile ilgili düzenlenen Plan ve Bütçe Komitesi raporunun görüşülmesi hususuna geçildi. Kültür Evi’nin giriş fiyatlarının 50 TL olması oy çokluğu ile kabul edildi.

TURİZM ÜNİTESİ KURULDU

Gündemin dokuzuncu hususu olan “Belediyemiz Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğünün Misyon ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması konusunun görüşülmesi” hakkında Kemer Belediyesi Meclis üyesi Cansın Efir meclis üyelerine Turizm Ünitesi hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Yönetmelik değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

HUZUR KONUTU İÇİN EMSAL ARTTIRILMASI KABUL EDİLDİ

Gündemin 10’uncu unsuru olan “Kemer Arslanbucak Mah. 430 ada 3 parselin Plan değişikliği teklifinin görüşülmesi hakkında meclis üyelerine bilgi veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Bu alana bir huzur meskeni yapılması için görüşmelerimizi gerçekleştirdik lakin burada bulunan emsal bize yetmiyor. Biz emsalin arttırılması kararı alınca mevzu Büyükşehir Belediyesi’ne gidecek. Orada da takibini biz yapacağız” dedi. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. 

Gündemin 11’inci unsurunda yer alan “Belediyemiz 2024 yılı Gelir tarifesine eklenmek üzere güçlendirme yapılması halinde alınacak fiyatın belirlenmesi konusu” oy birliği ile kabul edildi.

Bir sonraki Meclis toplantısı 2 Temmuz Salı günü saat 14:00 olarak belirlendi.

MARTI OTEL KREŞ YAPIYOR

Toplantı sonunda Martı Otel’in Tekirova’ya Kemer Belediyesi’ne ilişkin toprağa yapacağı kreş için verilen önerge oy birliği ile kabul edildi.

KEMER BELEDİYESİ’NE ŞİRKET DÖNEMİ KABUL EDİLDİ

Yine toplantı sonunda yapılan oylama ile Kemer Belediyesi’nin yeni kurulan bir şirket olan Mavi Nar Turizm Ltd. Şti’yi yüzde 100 payının bedelsiz olarak Kemer Belediyesi’ne devri oy birliği ile kabul edildi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu şirketin temsilcisi olarak Meclis üyesi Mehmet Akın’ın atanmasını da oylamaya sundu. Yapılan oylamada şirket temsilcisi olarak Akın’ın atanması oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim