yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kepçe Kulak Bandı Tehlikeli Mi ?

Kepçe Kulak Bandı nedir ? Kulak düzleştirici olarak kullanılan Op.Dr. Ebru Şen Kepçe Kulak Bantları hakkında bilgi verdi. 

Kepçe Kulak Bandı Tehlikeli Mi ?

Kepçe Kulak Bandı nedir ? Kulak düzleştirici olarak kullanılan Op.Dr. Ebru Şen Kepçe Kulak Bantları hakkında bilgi verdi.

Son vakitlerde toplumsal medyada kepçe kulak bantları yahut kulak düzleştiricileri epeyce tanınan hale geldi. Bu bantlar, kepçe kulak görünümünü düzeltmek için kullanılıyor. Ancak uzmanlar, bu eserlerin zararlı olabileceği konusunda ihtarlarda bulunuyor. Kepçe kulak bantları, kulağa çok baskı uygulayarak dokuya ziyan verebilir ve kan sirkülasyonunu bozabilir. Bu da kalıcı deformasyona, enfeksiyona ve hatta işitme kaybına yol açabilir. Kepçe kulak, kulakların olağandan daha öne dönük olması durumudur. Bu durum genetik faktörlerden kaynaklanır ve bilhassa çocuklar için toplumsal zorluklara yol açabilir. Hatta akran zorbalığına maruz kalmalarına neden olabilir.

Kepçe Kulak Bantları ne işe yarar

Kepçe Kulak Bantları Alternatif mi ?

Kepçe kulak estetiği, bu sorunu çözmek için başvurulan bir usuldür. Uzmanlara nazaran, insan kulak gelişiminin %85’i 5 yaşında tamamlanır. Bu nedenle, çocukluk periyodunda, bilhassa okul öncesi periyotta kepçe kulak estetiği inançla yapılabilir. Erken müdahale hem tıbbi açıdan inançlı olduğu hem de çocuğun ileride ruhsal tesirlerden korunmasını sağladığı için değerlidir. Estetik Plastik Cerrah Op. Dr. Ebru Şen, kepçe kulak estetiği ve bu durumun bireyler üzerindeki toplumsal ve ruhsal tesirleri üzerine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  • Sosyal medya, hoşluk algılarını ve estetik uygulamaların yaygınlaşmasını etkiliyor.
  • Kepçe kulak estetiği, çocukluk devrinde gereklidir. Çocukken akran zorbalığına bağlı travmalar biriktirir, ergenlikte de kendi yapabileceği kolay ancak ziyanlı yollara başvurur.
  • Kepçe kulak bantları, kulağa çok baskı uygulayarak dokuya ziyan verebilir ve kan sirkülasyonunu bozabilir.
  • Kepçe kulak estetiği, kişinin vücut algısını güzelleştirmesi açısından ruhsal tavrını değiştiren bir süreçtir. Başarılı geçen bir süreç sonunda bireyin psikolojisinde olumlu gelişmeler yaşanır.
  • Estetik cerrahi teşebbüslerin uzman ellerde yapılması gerektiğini, ehil olmayan şahıslar tarafından yapılan süreçlerin birçok komplikasyona neden olabileceğini belirtti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)
author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ