yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek’e coşkulu karşılama

663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlığı kazanarak, altın kemeri bir kere daha Antalya’ya getiren Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek Antalya’ya gelişinde coşkuyla karşılandı.

Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek’e coşkulu karşılama


663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlığı kazanarak, altın kemeri bir defa daha Antalya’ya getiren Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek Antalya’ya gelişinde coşkuyla karşılandı. Başpehlivan Yusuf Can Zeybek, Döşemealtı’ndan başlayan konvoyla kent tipi atarak, halkı selamladı. Başkanlığı mühletince 3 kere üst üste olmak üzere toplam 7 sefer altın kemeri Antalya’ya getirmenin gururunu yaşayan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Altyapılardan yeni Yusuf Can Zeybekler çıkarmak için güreşe olan dayanağımız sürecek” dedi.

663’üncü Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde bir kere daha tarih yazan Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün başpehlivanları ve altın kemer için karşılama merasimi düzenlendi. Kırkpınar’da ikinci kere üst üste başpehlivan olarak, altın kemeri yeniden Antalya’ya kazandıran Antalya Büyükşehir Belediyespor Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Döşemealtı İlçesi girişinde güreş severler tarafından coşkuyla karşılandı.

ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM

“Altın kemeri Antalya’ya getirdiğim için çok keyifli ve gururluyum” diyen Başpehlivan Yusuf Can Zeybek, “Cumhuriyet’imizin 100. ve 101’inci yılında altın kemer bana nasip oldu. 102’inci yılında da altın kemeri kazanıp, ebedi sahibi olarak Antalya’ya ikram etmek istiyorum. Liderimiz Muhittin Böcek’in büyük dayanağı var. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Kırkpınar’da 3 yıldır finali Antalya Büyükşehir Belediyesi başpehlivanları yapıyor. Bu da grup içinde tatlı bir rekabet oluşturuyor” dedi.

HALKI SELAMLADI

Yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde kent tipi atan Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Antalyalıları selamladı. Oğlu Alpaslan ile birlikte halkı selamlayan Yusuf Can Zeybek’e vatandaşlar alkışlarıyla dayanak verdi. Başpehlivan Zeybek’e büyük ilgi gösteren Antalyalılar konvoy güzergahı boyunca güreşçilere sevgi şovlarında bulundu. Pehlivanlar, konvoyun son bulduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından karşılandı. AKM’de düzenlenen merasimde Yusuf Can Zeybek ve Lider Muhittin Böcek, alkışlarla salona girdi.

7 SEFER ALTIN KEMERİ ANTALYA’YA KAZANDIRDIK

Törene belediye liderleri, güreş ağaları ve çok sayıda sporsever katıldı. Hürmet duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan merasimde Lider Muhittin Böcek, konuşmasına Cet sporu güreşe katkı koyan herkese teşekkür ederek başladı. Lider Böcek, “Antalya’mıza altın kemeri getiren Yusuf Can oğlumun gözlerinden öpüyorum. Doğup büyüdüğüm bu topraklara hizmet ederken halkımızın takviyesiyle altıncı kere mazbata almak nasip oldu. Konyaaltı Belediye Başkanlığım ve Büyükşehir Belediye Başkanlığım periyotlarında 7’inci kere altın kemeri Antalya’ya getirmenin gururunu yaşadım. Bizler her vakit spor ile siyaseti birbirinden başka tuttuk” dedi.

ALTYAPILARIMIZDAN YENİ SPORTMENLER YETİŞECEK

İlk kere altın kemer memnunluğunu 2006 yılında Osman Aynur ile yaşadıklarını aktaran Lider Muhittin Böcek, “İsmail Balaban, Ali Gürbüz, Mustafa Taş ve iki kez da Yusuf Can Zeybek oğlum ile altın kemeri Antalya’ya getirdik. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulundurduğu 500 yakın güreşçi ile Türkiye’de güreşe en büyük dayanak veren belediyedir. Bizler altyapılardan yeni Yusuf Can Zeybekler, Ali Gürbüzler, İsmail Balabanlar yetiştireceğiz. Güreşçilerimize Büyükşehir Belediye Meclisi’nden de alacağımız karar ile kıymetli takviyeler vereceğiz” diye konuştu.

SPORCULARA ALTIN TAKDİM ETTİ

Daha sonra ise 663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde madalya kazanan atletlere Lider Muhittin Böcek ve belediye liderleri altın takdim etti. 663’üncü Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek’e altın mükafatı ve çiçeği Lider Muhittin Böcek ve Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Lideri Ramazan Karabulut verdi. Daha sonra ise başpehlivanlık güreşi finalisti Mustafa Taş, başaltı birincisi Erkan Taş, başaltı üçüncüsü Onur Susuz ve Uğur Şimşek, büyük orta uzunluğunda ikinci olan Batuhan Hoş, küçük orta küçükte birincilik elde eden Yusuf İslam Taş, deste büyük uzunlukta ikinci olan Bayram Berk Karaca, üçüncü Mustafa Can Fazilet, deste orta uzunluk üçüncüsü Mustafa Naz, ayak uzunluğu üçüncüsü Ramazan Torun ve minik 2’de birincilik elde eden Süleyman Tufan madalya ve altın armağanlarını aldı. Merasim, Kırkpınar’da muvaffakiyet gösteren atlet ve belediye liderleriyle hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ