yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kırkpınar’a Antalya Büyükşehir damgası

663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreşçileri damga vurdu. Başpehlivanlığı ikinci sefer üst üste Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin güreşçisi Yusuf Can Zeybek kazanırken, son üç yılda Kırkpınar’da final karşılaşmasında Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçileri uzunluk gösterdi. Lider Muhittin Böcek de başkanlık periyodunda 7’nci defa altın kemerli atlete sahip oldu.

Kırkpınar’a Antalya Büyükşehir damgası


663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreşçileri damga vurdu. Başpehlivanlığı ikinci kere üst üste Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin güreşçisi Yusuf Can Zeybek kazanırken, son üç yılda Kırkpınar’da final karşılaşmasında Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçileri uzunluk gösterdi. Lider Muhittin Böcek de başkanlık periyodunda 7’nci kere altın kemerli atlete sahip oldu.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in güreş yatırımları meyvelerini veriyor. Cet sporu güreşe her alanda dayanak veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, 663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne de damga vurdu. Bu yıl 5-6-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin atletleri başarılarıyla göz doldurdu.

ÜST ÜSTE İKİNCİ DEFA YUSUF CAN ZEYBEK

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Başpehlivanlık karşılaşması finaline üç yıldır olduğu üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı çıktı. Finalde, Büyükşehir başpehlivanları Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş karşı karşıya geldi. 51 dakika süren kuvvetli gayret sonrasında Yusuf Can Zeybek, rakibi Mustafa Taş’a üstünlük kurarak, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri başpehlivanlık unvanını kazandı. Yusuf Can Zeybek, bu başarısıyla ikinci kere üst üste başpehlivanlığı kazanmanın sevincini yaşadı. Yusuf Can Zeybek, 2025 yılında yapılacak 664’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemerin ebedi sahibi olmak için uğraş etme talihini da yakalamış oldu.

BAŞKAN BÖCEK 7. KERE ALTIN KEMERLİ ATLETE SAHİP

Yağlı güreşe değerli yatırımlar yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Konyaaltı ve Büyükşehir Belediyesi başkanlık sürecinde 7 kere altın kemeri kazanan atlete sahip olmanın memnunluğunu yaşadı. Birinci altın kemerli atlete 2006 yılında Konyaaltı Belediye Başkanlığı periyodunda Osman Aynur ile ulaşan Muhittin Böcek, daha sonra ise 2013 ve 2017 yıllarında İsmail Balaban ile kazandı. 2019 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek, tıpkı yıl Büyükşehir Belediyesi sportmeni Ali Gürbüz, 2022 yılında Mustafa Taş, 2023 ve 2024 yıllarında da Yusuf Can Zeybek ile altın kemer almanın sevincini yaşadı.

SON ÜÇ YILDA FİNALİSTLER BÜYÜKŞEHİR’DEN

Antalya Büyükşehir Belediyesi atletleri son yıllarda Kırkpınar’da sık sık isminden kelam ettirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü atletleri son üç yılda Sarayiçi Er Meydanı’nda başpehlivanlıkta finali kimseye bırakmadı. 2022 yılında Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü atletleri Mustafa Taş ile Cengizhan Şimşek karşı karşıya gelirken, 2023 yılında Yusuf Can Zeybek ve İsmail Balaban, 2024 yılında da Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş karşılaştı. Birebir kulüp atletleri olmalarına karşın Büyükşehir Belediyesi atletleri altın kemeri kuşanmak için kıyasıya bir çaba sergiledi.

ALTBOYLAR DA ANTALYA BÜYÜKŞEHİR DAMGASI

663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne Antalya Büyükşehir Belediyesi Güreş Koordinatörü Hasan Aydın, antrenörler Ufuk Atalan ve İsmail Susuz eşliğinde hazırlanan sportmenler kıymetli muvaffakiyetler elde etti. Büyükşehir Belediyesi atletlerinden Erkan Taş başaltı uzunluğunda birinci olarak başpehlivanlığa yükseldi. Başaltı uzunluğunda ise Onur Susuz ve Uğur Şimşek üçüncü oldu. Büyük orta uzunluğunda Batuhan Hoş ikinci, Küçük Orta Küçük’te Yusuf İslam Taş birincilik elde etti. Deste büyük uzunlukta Bayram Berk Karaca ikinci, Mustafa Can Fazilet üçüncü, deste orta uzunlukta Mustafa Naz üçüncü, ayak uzunluğunda Ramazan Torun üçüncü, Minik 2’de Süleyman Tufan birincilik elde etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ