yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

KO-MEK’in bu kursları çocuklarımızın geleceği için

KO-MEK’in genç kuşaklara günlük hayatta yarar sağlayarak pratik bilgi kazanabilecekleri Konut Marifetleri Atölyelerine müracaatlar başladı

KO-MEK’in bu kursları çocuklarımızın geleceği için


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) geçtiğimiz periyot yaz tatilinde olduğu üzere bu yaz devrinde de mesken hünerleri kursunu hayata geçiriyor. Bilhassa Kocaeli gençliğinin toplumsal ve kültürel gelişimine katkı sunmayı hedefleyen KO-MEK, eğitimin günlük hayatta da sürdürülebilmesi emeliyle farklı branşlarda Konut Marifetleri Atölyesi açıyor. Fiyatsız olarak faaliyetlerini gerçekleştirecek olan atölyelerde gençlere, Mutfak Maharetleri, Giysi – Kuşam Marifetleri, Ferdî Bakım Maharetleri, Tamir Bakım Tamirat Teknikleri, Yabancı Lisan, Müzik Dinletisi, Fotoğraf, Kodlama, Takı İmali (Anahtarlık, Kolye, Bileklik )  Geri Dönüşüm, Akıl Zekâ Oyunları vb. branşlarında eğitimler verilecek.

KOCAELİ’Lİ GENÇLER BİR ADIM ÖNDE

Ev Marifetleri Atölyesi ile aslında herkesin günlük hayatta karşısına çıkabilecek durumlar için şimdiden gençlerimizi hazırlıyoruz. İleride kendi ayakları üzerinde durabilecek musluğu bozulduğunda tamir edebilecek, söküğünü dikebilecek, karnını doyurabilecek ve tıpkı vakitte sevdiği bir hobisinin olmasını hedefliyoruz. Memnun kent Kocaeli’nin memnun ve bilgili gençleri yarının en donanımlısı olacak.

EĞİTİMLER 01-26 TEMMUZ ARASINDA

Halk Üniversitesi kimliği ile ülkemizin yetişkin eğitiminde büyük markalarından biri olan KO-MEK, Mesken Maharetleri Atölyesi ile genç jenerasyonlara günlük hayatta yarar sağlayacak pratik bilgileri kazandıracak. Atölyeden 10-16 yaş ortasındaki kursiyerler yararlanacak. Eğitimler 01 Temmuz-26 Temmuz tarihleri ortasında hafta içi beş gün verilecek. Mesken Maharetleri Atölyesi 12 ilçedeki 40 kurs merkezinde hayata geçecek.

BAŞVURULAR KOMEK.ORG ADRESİNE

Kursiyerler, bir aylık eğitimlerin sonunda iştirak evraklarını alabileceklerdir.

Ev Marifetleri Atölyesinden yararlanmak isteyen gençler için müracaat müddeti başladı. Müracaatlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının, www.komek.org sitesinden online yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim