yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi’nden Tekirdağ’da eğitim

Büyükşehir İtfaiyesi, Tekirdağ vilayetinde şurası bulunan Muratlı Karton Kâğıt Fabrikası acil durum takımlarına yönelik eğitim gerçekleştirdi

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi’nden Tekirdağ’da eğitim


Ulusal ve memleketler arası çapta gerçekleştirdiği eğitim ve projelerle isminden sıkça kelam ettiren, bu sayede hem ülkemizin hem de vilayetimizin tanıtımında değerli bir rol oynayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda acil durum gruplarına yönelik eğitimlerine devam eden Büyükşehir İtfaiyesi, Tekirdağ vilayetinde konseyi bulunan Muratlı Karton Kâğıt San. Ve Tic. A.Ş. firmasının acil durum takımlarına yönelik eğitim gerçekleştirdi. İşletmenin kendi tesisinde 3 gün süren eğitimde, her gün farklı bir kümeye eğitim verildi.

 

3 GÜNLÜK EĞİTİM

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi Tedbire ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Ünitesi (KOBİTEM) eğitmenleri tarafından teorik ve pratik olmak üzere iki kademeli gerçekleştirilen eğitimde; Yanma ve Yangın, Yangın Yerindeki Tehlikeler, Söndürme Unsurları ve Söndürme Teknikleri, Acil Durumda Hareket Üslubu, Ferdî Esirgeyici Donanım, Taşınabilir Yangın Söndürücüler, Araç ve Ekipman başta olmak üzere çeşitli mevzularda bilgi sunuldu.

 

UYGULAMALI YANGIN SÖNDÜRME

Pratik kısımda, taşınabilir yangın söndürücülerle akaryakıt yangını söndürme çalışmaları yapıldı. Bina içi ve bina dışı yangın hortum dolaplarıyla hortum açma-serme ve suyla müdahale prosedürleri uygulandı. Ayrıyeten monitör kulesi tabir edilen sabit su sürece sistemleriyle de uygulamalı çalışma gerçekleştirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ