yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kocaeli’de halkın sağlığı ile oynayanlara geçit yok

Büyükşehir Zabıtası, Gebze’deki marketlere yaptığı kontrollerde tarihi geçmiş tavuk, tatlı ve süt eserleri tespit etti. Toplatılan eserler imha edildi

Kocaeli’de halkın sağlığı ile oynayanlara geçit yok


Halkın sıhhatini korumak hedefiyle marketlere yönelik sıkı kontrollerde bulunan Büyükşehir Zabıtası, kent genelinde vatandaşların bir mağduriyet yaşamaması için ağır bir mesai harcıyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gebze Bölgesi Zabıta Amirliği grupları, Gebze’deki marketlere yaptığı kontrollerde tarihi geçmiş eserler tespit etti. Tutanakla teslim alınan eserleri imha eden gruplar, yaşanabilecek bir olumsuzluğun önüne geçmiş oldu.

 

ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

Büyükşehir Zabıta grupları; halk sıhhatinin korunması, haksız yararın önlenmesi, genel nizam ve tertibin sağlanması ismine gerçekleştirdiği kontrollerini sürdürüyor. Kontrollerini 12 ilçeyi kapsayacak formda genişleten gruplar, Gebze bölgesinde de marketleri daima denetim ediyor. Bu bağlamda takımlar, Gebze’de bulunan marketlerde tarihi geçmiş tavuk, tatlı ve süt eserleri tespit etti. Tutanakla teslim edilen eserler daha sonra grupların denetiminde imha edildi.

 

EN İNCE AYRINTISINA KADAR İNCELEME

Zabıta takımları, market kontrolleri kapsamında fahiş fiyat ve kasa-etiket ahengi üzere hususlarda işletmeleri en ince ayrıntısına kadar incelemeyi sürdürecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ