yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Konak Belediye Meclisi haziran ayı ilk oturumunu gerçekleştirdi

Konak Belediye Meclisi’nin haziran ayı birinci toplantısında İstihdam Ofisi muştusu geldi. Oturumu yöneten Meclis Lider Vekili Kazım Umdular, İstihdam Ofisi hazırlıklarında sona gelindiğini tabir ederek, yakın vakitte Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açılışının yapılacağını söyledi.

Konak Belediye Meclisi haziran ayı ilk oturumunu gerçekleştirdi


Konak Belediyesi Meclis Üyeleri haziran ayı birinci oturumu için Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde bir ortaya geldi. Meclis Lider Vekili Kazım Umdular’ın idaresinde toplanan meclis, gündemdeki önergeleri görüştü.

Toplantıda Konak Belediyesi’nin geçtiğimiz bir ayda gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren Lider Vekili Umdular, Anneler Günü aktiflikleri, Konak Belediyesi koroları ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Merkezi konserleri, kursiyerlerin yıl sonu stantları, Müzeler Haftası aktiflikleri, Çocuk İstismarı ve Akran Zorbalığı eğitimleri, şiddete karşı farkındalık eğitimi, Engelli Haftası aktiflikleri, Açık Havada Sabah Sporu ve hayvan sahiplendirme şenliği üzere gerek belediye bünyesinde gerekse farklı kurumlarla birlikte düzenlenen faaliyetleri aktardı. Umdular, “Konak’ımızı daha sağlıklı, daha inançlı bir hale getirmek için etkinliklerimize devam ediyoruz” diyerek yapılan çalışmaların kıymetini vurguladı.

İstihdam Ofisi açılıyor

Konak Belediyesi’nin Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile işbirliğinde hayata geçireceği İstihdam Ofisi için hazırlıkların tamamlandığını ve açılışa gün saydıklarını söz eden Umdular, “İŞKUR ile istihdam ofisi hazırlıklarını tamamladık. İstihdam Ofisi konusunda duyurulara başladık. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bu istihdam ofisinin açılışını yapacağız. Bu çok kısa dönemde bile hazır giysi atölyeleriyle irtibat kurarak eğitimler düzenledik. Bu eğitimlere bağlı olarak da on dokuz Konaklı bayanın on üçünün iş görüşmelerini tamamladık ve yakın vakitte işe başlamaları konusunda adımlar attık” diye konuştu.

İkinci oturum 7 Haziran’da

Öte yandan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden yetkililerin de takip ettiği meclis toplantısında, birliğe 25 yıl müddet ile yer tahsisi için alınan 01.02.2024 tarih ve 31/2024 sayılı meclis kararının iptaline yönelik önergenin görüşülmesi 7 haziran tarihindeki ikinci olağan toplantıya bırakıldı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim