yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Konaklı çocuklar İngilizceyi eğlenerek öğreniyor

Konak Belediyesi Aziziye Semt Merkezi’nin konut sahipliği yaptığı İngilizce Konuşma Kulübü’nde çocuklar yaz tatillerini İngilizce pratiklerini geliştirerek kıymetlendiriyor.

Konaklı çocuklar İngilizceyi eğlenerek öğreniyor


Konak Belediyesi’nin Avrupa Dayanışma Programı kapsamında Pi Gençlik Derneğiyle (ESC – European Solidarity Corps) birlikte düzenlediği ‘İngilizce Konuşma Kulübü’ çocuklara İngilizceyi oyunlarla öğretiyor. 8-15 yaş ortası tüm çocuklara açık olan fiyatsız aktiflikte, anadili İngilizce olan istekli gençler, çeşitli oyunlarla iştirakçilere İngilizce pratiklerini güçlendiriyor. Konak Belediyesi’nin Aziziye Semt Merkezi’ndeki aktiflik ağustos ayı sonuna kadar her hafta pazartesi ve salı olmak üzere haftada iki gün düzenlenmeye devam edecek. 

Oyunları İngilizce oynuyorlar

İngilizce Konuşma Kulübü’nün birinci haftasında A1 ve A2 kümesi düzey İngilizce kümeleri birbirinden eğlenceli oyunlarla pratik yaptı. Almanya ve Fransa’dan gelen istekli gençlerin eşlik ettiği çocuklar, İngilizce konuşarak oyunlar oynadı, oyundaki cümleleri birbirlerine çeviri etti. Aktiflikte çok eğlendiklerini lisana getiren çocuklar, yaz tatillerini İngilizce öğrenerek değerlendirdiklerini, İngilizce Konuşma Kulübü’nde çok eğlendiklerini, arkadaş edindiklerini ve yurtdışından gelen eğitmenlerle farklı kültürleri tanıdıklarını söz etti.

Hem eğlenip hem öğreniyorlar

İngilizce Konuşma Kulübü sayesinde hem yaz tatilini yararlı bir halde değerlendirdiklerini hem de lisanlarını geliştirdiklerini söyleyen çocuklar, “Burada pek çok İngilizce söz öğreniyorum. Oyunlarla İngilizcemizi geliştiriyoruz. Yaz tatilimizi bu biçimde pahalandırmak daha hoş oluyor. Hem yeni arkadaşlar ediniyorum hem de farklı ülkelerden gelen hocalarla tanışıyorum. Derslerime katkı sağlaması için buraya geliyorum” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ