yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Konak’ta kaçak moloz dökümüne geçit yok

Konak Belediyesi kaçak moloz dökümüne karşı sıkı bir çalışma başlattı. Fen İşleri ve Paklık İşleri grupları moloz toplama işlemini gerçekleştirirken Zabıta Müdürlüğü de kontrolleri artırdı.

Konak’ta kaçak moloz dökümüne geçit yok


İlçe çapında gerçekleştirilen çalışmalar sonucu kaldırılan günlük moloz ölçüsü ise yaklaşık 150 ton.

Konak Belediyesi’nin kaçak moloz dökümüne karşı başlattığı uğraş kapsamında belediyenin Fen İşleri, Paklık İşleri ve Zabıta Müdürlükleri teyakkuza geçti.  Her gün yaklaşık 150 ton molozun kaldırıldığı Konak’ta kaçak dökümün önüne geçilmesi ve molozların oluşturduğu kirliliğin giderilmesi için takımlar seferber oldu. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yasal başvurusunu yapan vatandaşın bıraktığı moloz nizamlı olarak toplanırken bir yandan da kaçak moloz dökümü ile gayret ediliyor. Fen İşleri Müdürlüğü takımlarının topladığı yasal ve kaçak molozun yanı sıra her gün 550-600 ton çöpün toplandığı Konak’ta paklık işleri takımları günlük olarak 35-50 ton ortasında kaçak moloz ve eski mesken eşyası topluyor. Belediye’nin Gediz’de bulunan şantiyesinde toplanan moloz atıkları, Bayındır Moloz Döküm Alanına taşınıyor. Konak Belediyesi şantiyesinden her gün yaklaşık 150-200 ton moloz, döküm alanına gidiyor.

Yenişehir’de tek seferde 80 ton moloz

Fen İşleri ve Paklık İşleri Müdürlüklerine bağlı takımların Yenişehir’de gerçekleştirdikleri moloz ve çöp çalışması kapsamında birebir noktaya dökülmüş 80 ton moloz kaldırıldı. Kepçeler yardımıyla toplanan molozun yanı sıra yol, kaldırım ve boş alanlar da duyarsızca atılmış çöplerden kısa müddette arındırıldı. 

Kolay erişim

Ev ve dükkan tadilatı, eski eşyaların atılması üzere nedenlerle moloz çıkarması gereken vatandaş, Konak Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinde e-belediye sekmesini tıklayarak müracaat ve ödemelerini basitçe gerçekleştirebiliyor. Ayrıyeten belediyenin Basmane’de bulunan binasına gelip Fen İşleri Müdürlüğüne şahsen müracaatta da bulunulabiliyor.

Kaçak moloza kameralı sistemle cezai işlem

Konak Belediyesi, kaçak moloz dökümüne karşı kameralı tedbir aldı. Sıklıkla kaçak moloz dökülen alanlara 24 saat kayıt yapan kameralı sistem kuruldu. Kaçak moloz dökümü yaptığı tespit edilen şahıslara 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 41/1 hususu uyarınca cezai süreç uygulanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ