yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Konak’ta tehlike saçan metruk binalar yıkılıyor

Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından tehlikeli yapı raporu tutulmuş olan Duatepe Mahallesi 626 Sokak No:10 ve Murat Mahallesi 2464 Sokak No:39/1 adreslerindeki tek katlı binalar, Fen İşleri Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmayla denetimli olarak yıkıldı.

Konak’ta tehlike saçan metruk binalar yıkılıyor


Duatepe ve Murat Mahallelerinde, vatandaşın can ve mal güvenliği ile halk sıhhatini tehdit eden iki metruk binanın yıkım çalışmasına şahsen katılan Lider Keyifli, ilçedeki tüm metruk binaların yıkımını gerçekleştireceklerini söz ederek, “Metruk binalar hem kent estetiği açısından hem kent kabahatlerine yataklık yapması açısından bizim için tehlikeli yerler. Daha hoş, daha sağlıklı, daha inançlı bir Konak için metruk binaların hepsini yıkmaya kararlıyız” dedi.

Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yıkım takımları, Duatepe ve Murat Mahallelerindeki iki metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi. Hem sıhhat hem de güvenlik açısından büyük tehlike oluşturan binaların yıkım çalışmasına Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Konak İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, belediye bürokratları ve yıkımların gerçekleştiği mahallelerin muhtarları katıldı.

“Daha hoş, daha sağlıklı, daha inançlı bir Konak”

Bürokratları ve teknik takımıyla birlikte yıkım çalışmasını yerinde takip eden Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, ilçedeki metruk binaları yıkmakta kararlı olduklarını lisana getirdi. Lider Keyifli, verdiği demeçte “Konak’ta metruk binaların hepsini yıkmaya kararlıyız. Bugün birinci metruk binamızı yıkarak, Konak’ı güzelleştirmenin birinci adımlarını atıyoruz. Metruk binalar hem kent estetiği açısından hem kent kabahatlerine yataklık yapması açısından bizim için tehlikeli yerler. Daha hoş, daha sağlıklı, daha inançlı bir Konak için çalışmaya devam” sözlerini kullandı.

Tehlike ortadan kalktı

Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından tehlikeli yapı raporu tutulmuş olan Duatepe Mahallesi 626 Sokak No:10 ve Murat Mahallesi 2464 Sokak No:39/1 adreslerindeki tek katlı binalar, Fen İşleri Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmayla denetimli olarak yıkıldı. Delici ve kepçe yardımıyla yıkımı kısa müddette gerçekleşen binalardaki çalışma sırasında etrafa toz yayılmasını engellemek için yıkım mühletince arazözle sulama yapıldı. Yıkımın akabinde çıkan moloz ise süratle moloz döküm alanına taşındı. Vatandaşların da ilgiyle takip ettiği çalışmanın sonunda ortaya pak bir imaj çıkarken mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı. Etrafa yaydığı berbat koku ve çöplük haline gelmesinin yanı sıra kapı ve pencereleri olmadığı için kimliği bilinmeyen bireylerin girip çıkması sonucu güvenlik tehdidi oluşturan binaların yarattığı tehlike büsbütün ortadan kalktı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ