yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kontek Enerji 2023 yılında yüzde 100 büyüdü

“Enerji ve Ötesi” sloganıyla gücün her alanında yer alan Kontek Güç, yenilikçi projeleri ve yatırımları ile 2023 yılını 130 milyon dolar ciro ve %100 büyüme ile kapattı. 2024 yılında kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Kontek Güç, yeni yatırım planları, mahallî ve küresel ölçüdeki iş birlikleri ve istihdam amaçlarıyla yeni devrinde de büyümesini artırarak ülke iktisadına katkı sağlamaya devam edecek.

Kontek Enerji 2023 yılında yüzde 100 büyüdü


 “Enerji ve Ötesi” sloganıyla gücün her alanında yer alan Kontek Güç, yenilikçi projeleri ve yatırımları ile 2023 yılını 130 milyon dolar ciro ve %100 büyüme ile kapattı. 2024 yılında kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Kontek Güç, yeni yatırım planları, mahallî ve küresel ölçüdeki iş birlikleri ve istihdam gayeleriyle yeni periyodunda de büyümesini artırarak ülke iktisadına katkı sağlamaya devam edecek.

Enerji verimliliği, otomasyon ve yenilenebilir güç alanlarında faaliyet gösteren Kontek Güç, büyüme maksatları doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Güç Verimliliği & Drives tahlilleri ile sanayide yüzde 20’lik bir büyüme elde eden Kontek, Solar Alliance partnerlik ağıyla, 8 bölgede 8 farklı lokal firma ile Türkiye’de kurmuş olduğu Güneş İttifakı’nı güçlendirmeye devam ediyor. 2023 yılında Solar Alliance Partnerleri ve Solar birimi ile birlikte 200 MWp heyeti gücünde projeye imza atan Kontek Güç, 2024 yılında ise Türkiye pazarında toplamda 300 MWp heyeti gücünde GES+ projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyor. 

“Kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıyor, güç gereksinimlerini yüksek performansla karşılıyoruz”

Türkiye’de güç kesiminde öncü projelerle hizmet veren Kontek Enerji’nin Cumhuriyet’in 100. yılını da sürdürülebilirliğin güçlü oyuncusu olarak kutladığını belirten Kontek Güç COO’su Vedat Adak, şu değerlendirmelerde bulundu: “Kontek Enerji’nin kuruluşundan itibaren geçen 30 yıl boyunca, güç kesiminde fark yaratan projelere imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Güneş Gücü dalında faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz şu anda Energy Storage, Automation, Drives, Engineering Drives, Solar, Solar Alliance ve Solargy’den oluşan 7 ana operasyonel ünitesi ile Türkiye’nin dört bir yanında sürdürülebilir ve katma bedelli projelerle çevresel tesirlerin azaltılmasında kıymetli bir rol üstleniyor. Sağladığımız teknolojiler ile doğal etrafın ekonomik istikrar ve kaynaklarını korurken kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıyor, güç muhtaçlıklarını yüksek performansla karşılıyoruz. 30. yılımızı kutladığımız 2024 yılında da kullanıcıların güç gereksinimini karşılarken, toplumsal sorumluluğumuzu unutmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz”

“Çalışan tecrübesini güçlendirmek için Kontek Akademi’yi hayata geçireceğiz”

Adak, 2024 yılında şirketin bir başka maksadının ise çalışan tecrübesini güçlendirmek olduğunu belirterek, “Şirket olarak çalışanlarımızın memnunluğunu ve muvaffakiyetini ön planda tutuyoruz. Bu nedenle, çalışanlarımızın işlerindeki muvaffakiyetlerini artırmak ve motivasyonlarını yükseltmek için kurduğumuz Kontek Akademi programı ile kurum içi eğitim tertipleri düzenlemeyi planlıyoruz. Bu sayede, çalışanlarımızın mesleksel gelişimlerine katkıda bulunarak iş rollerindeki becerilerini güçlendirmeyi ve meslek yollarını daha tesirli bir halde yönlendirmelerine takviye olmayı hedefliyoruz. Süratle değişen teknolojik trendlere ayak uydurabilmek ve işimizin geleceğini garanti altına almak için teknoloji odaklı eğitim programlarına takviye olurken, işyerindeki inovasyonu da teşvik edecek projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Çalışanlarımızın yaratıcı fikirlerini paylaşmalarını ve kendi projelerini geliştirmelerini teşvik etmek hedefiyle inovatif girişimcilik programlarını faal bir formda destekleyeceğiz. Böylelikle, iş ortamımızda yaratıcı kanıyı teşvik ederek çalışan tecrübesini daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı

Kontek Güç yeni periyodunda, “Enerjinin X Faktörü: Maxxen” mottosu ve markası ile hayata geçireceği yatırımıyla güç bölümündeki birikim ve tecrübesini güç depolama alanına da aktararak yenilenebilir güç alanında yeni bir periyot başlatacak. Maxxen, enerji depolama teknolojileri alanında, enerjiyi daha sürdürülebilir ve verimli bir halde kullanmak için tahliller sunmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ