yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Konya Büyükşehir’den Görme Engelliler İçin Sesli Betimlemeli Film Etkinliği

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Rumi Görme Engelliler Derneği tarafından Engelliler Haftası kapsamında sesli betimlemeli sinema aktifliği düzenlendi. Aktiflikte bebekken buğday tarlasında çıkan yangında bedeninin büyük kısmında kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayata tutunma uğraşını anlatan “Buğday Tanesi” sineması gösterildi.

Konya Büyükşehir’den Görme Engelliler İçin Sesli Betimlemeli Film Etkinliği


Konya Büyükşehir Belediyesi ve Rumi Görme Engelliler Derneği iştirakiyle Engelliler Haftası kapsamında görme engelliler için sesli betimlemeli sinema gösterimi düzenlendi.

Konya Hür Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen aktifliğe telefonla bağlanarak görüşlerini paylaşan AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, hayatını anlatan sinemayla engelli bireylere umut olacak bir toplumsal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini belirterek, düzenlenen bu manalı aktiflik için teşekkürlerini iletti.

Rumi Görme Engelliler Derneği Başkanı Ökkeş Mendilli, desteklerinden ötürü Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Selçuk Üniversitesi Engelsiz Öğrenci Topluluğu Başkanı Rojhat Saidoğlu ve Anadolu Kartalları Görme Engelliler Spor Kulübü Lideri Kudret Şen de yaptıkları konuşmalarda programın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde bebekken buğday tarlasında çıkan yangında bedeninin büyük kısmında kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayata tutunma gayretini anlatan “Buğday Tanesi” sineması sesli betimlemeli olarak izlendi.

Aile Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Abdullah Neşeli,  Konya Sakatlar Derneği Lideri Ahmet Mıhçı ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yöneticilerin katıldığı sinema etkinliğinde görme engelliler dışındaki iştirakçiler da empati kurabilmek için göz bantları ile sineması izlemeye çalıştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ