yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Konyaaltı bölgesinde yeni hat döşeniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin yağmur suyu drenaj altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. ASAT tarafından ani su baskınlarını önlemek hedefiyle Konyaaltı Toros ve Akkuyu mahallelerine 1420 metre yeni yağmur suyu drenaj çizgisi döşeniyor.

Konyaaltı bölgesinde yeni hat döşeniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin yağmur suyu drenaj altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. ASAT tarafından ani su baskınlarını önlemek hedefiyle Konyaaltı Toros ve Akkuyu mahallelerine 1420 metre yeni yağmur suyu drenaj sınırı döşeniyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, çok yağışlardan ötürü yaşanabilecek sel ve su baskınlarını önlemek gayesiyle Konyaaltı ilçesi Toros ve Akkuyu mahallelerinde yer alan 15. Cadde, Toroslar Caddesi ve 25. Cadde’de yağmur suyu çalışması başlattı. KDV hariç 40.2 Milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilen alt yapı çalışmalarından muhtarlar ve mahalle sakinleri mutlu.

40.2 MİLYON TL’LİK ÇALIŞMA

Çalışmalar hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Bakım Tamirat Şube Müdürü İsmail Sercen Şenel, muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ASAT olarak gerekli etüt çalışmalarını tamamlayarak proje hazırladıklarını söyledi. “Çalışmanın 570 metresinde 1.5 metreye 1,5 baks imalatı, 850 metresinde 1200’lük betonarme boru imalatı gerçekleştirmekteyiz. Bu bölgeye yaklaşık 40,2 Milyon TL artı KDV’li bir yatırım olarak planlanmıştır. Çalışmalarımızın bir aylık bir süreçte tamamlayacağız” dedi.

YAĞMUR SUYU PROBLEMİ KALMAYACAK

Akkuyu Mahallesi Muhtarı Gürnur Amca, Uncalı’ya giden Anadolu Caddesi üzerinde yağışlı günlerde zahmetler yaşandığını belirterek şunları söyledi: “Yağmur suyunun birikmesi sonucu araçlar beklemek zorunda kalıyorlar bu da mağduriyete yol açıyor. Muhittin Liderimizin hassaslığından ötürü çok teşekkür ediyoruz. Bizlerin sesini duyduğu için çok teşekkür ediyoruz düzgün ki varlar. Bu çalışmalardan sonra yağmur suyu sorunumuz kalmayacak, araçlarımız yollarda kalmayacak, mahallelimiz, komşularımız bu çalışmalardan çok memnun olacak” diye konuştu.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Toros Mahalle Muhtarı Sami Eke de yağmur yağdığında su birikintileri oluştuğunu belirterek, “Böyle durumlarda araç geçtiği vakit yürüyen yayaların üzerine su atıyor. Büyükşehir Belediyemizin âlâ bir çalışması oldu. Daha evvel mahallemizin bir kısmında drenaj çalışması yapmış rahatlamıştık. Devam eden bu çalışmalardan çok mutluyuz. Tekrar seçilen Muhittin Böcek Liderimize çok teşekkür ederim. Takviyeleri ve yanımızda oldukları için memnunuz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ