yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kordsa, sürdürülebilir havacılık ürünlerini AIX 2024 Fuarı’nda sergiledi

İleri gereç alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kordsa, kabin içi sanayisinin kıymetli etkinliklerinden olan Aircraft Interiors Expo (AIX) 2024 Fuarı’nda yerini aldı.

Kordsa, sürdürülebilir havacılık ürünlerini AIX 2024 Fuarı’nda sergiledi


Kordsa, Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen fuarda, kompozit teknolojisi ile havacılık sanayisi için geliştirdiği kabin içine yönelik sürdürülebilir eser tahlilleri ile öne çıktı.

“Hayatı Güçlendirme” misyonu ile faaliyet gösterdiği milletlerarası pazarlarda yenilikçi güçlendirme tahlilleriyle kıymet yaratmayı merkezine alan Sabancı Holding iştiraki Kordsa, Almanya’nın Hamburg kentinde 28-30 Mayıs tarihleri ortasında düzenlenen memleketler arası kabin içi sanayisi fuarı Aircraft Interiors Expo (AIX) 2024’e katıldı. Küresel ölçekte ürettiği ileri gereç teknolojiler sayesinde dünya devlerinin yenilikçi tedarikçisi olarak konumlanan Kordsa, fuar boyunca kompozit teknolojileri pazarında kompozit ve havacılık sanayileri için geliştirdiği eser ve uygulamaları sergiledi. 

30’dan fazla ülkeden 400’ün üzerinde firmayı ve binlerce ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, Kordsa standı, havacılık sanayisinin de değer verdiği etraf dostu teknolojiler konusundaki kabiliyetini yansıtan sürdürülebilir eser yelpazesi ile dikkat çekti. Sürdürülebilir olma özelliğiyle dikkat çeken Kordsa eserleri ortasında Nomex® bal peteği, sandviç panelleri, doğal fiberden mamul termoset ve termoplastik prepreg eserler, alev geciktirici ve biyo bazlı prepregler yer aldı.

KORDSA, KOMPOZİT TEKNOLOJİLERLE ETRAFA SAYGILI VE DOST ESERLER ÜRETİYOR

Kordsa’nın sürdürülebilir eser yelpazesiyle yer aldığı AIX 2024 Fuarı’nın epeyce verimli geçtiğini tabir eden Kordsa Kompozit Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Genel Müdür Yardımcısı Müge Yenmez, “Kordsa’nın ürettiği kompozit eserlerimiz uçaklarda kabin içlerinde; koltuk artlarında, baş üstü dolaplarında, yer ve tavan panellerinde kullanılmaktadır. Sandviç panel ve Nomex® bal peteği ürünlerimiz havacılık uygulamalarının ihtiyaç duyduğu hafiflik ve dayanım özelliklerini sağlarken, etraf dostu epoxy bazlı alev geciktirici özelliğine sahip eserlerimiz en üst seviyede yolcu güvenliği sağlamaktadır. Havacılık isterlerini sağlayan Epoksi bazlı prepreglerimizin yanı sıra geliştirdiğimiz biyo bazlı prepreglerin müşteriler tarafından tercih edilmesinin esas nedenleri ortasında kompozit üretimindeki karbon ayak izini düşürmesi ve sanayi isterlerini duman ve toksisite beklentileri açısından daha yüksek performans ile sağlamalarıdır. Kordsa’nın yüksek teknoloji yetkinliğinin ve kapsamlı sürdürülebilirlik yaklaşımının sonucu geliştirdiğimiz eserlerimiz ile AIX Fuarı’nda yer almaktan ve müşterilerimizle buluşturmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim