yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Koruncuk Vakfı Kız Öğrenci Yurtları’na başvurular başladı!

Eğitime erişimi risk altındaki kız çocuklarının barınma, bakım, sıhhat ve tüm muhtaçlıklarını fiyatsız olarak destekleyen Koruncuk Vakfı’nın İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki yurtlarına müracaatlar başladı.

Koruncuk Vakfı Kız Öğrenci Yurtları’na başvurular başladı!


Eğitime erişimi risk altındaki kız çocuklarının barınma, bakım, sıhhat ve tüm muhtaçlıklarını fiyatsız olarak destekleyen Koruncuk Vakfı’nın İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki yurtlarına müracaatlar başladı.

Koruncuk Vakfı, okumaya istekli lakin eğitime ulaşmada sosyal, ekonomik ve coğrafik nedenler yüzünden zorluk yaşayan kız çocuklarına, akademik muvaffakiyet önkoşulu olmaksızın ortaokuldan üniversiteye kadar ücretsiz barınma ve bakım hizmeti vererek onların sıcak bir aile ortamında eğitime erişmelerine ve hayata hazırlanmalarına dayanak oluyor.

Vakfın İstanbul Bolluca’da ve İzmir Urla’daki yerleşkelerinde bulunan kız öğrenci yurtlarında öğrencilerin temel muhtaçlıkları ve eğitiminin karşılanmasının yanı sıra toplumsal, kültürel, sportif faaliyetleri desteklenerek kız çocuklarının donanımlı bireyler olarak yetişmesi için çalışmalar yürütülüyor. 

DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN MÜRACAATLAR ÖNCELİKLENDİRİLECEK

6 Şubat 2023’te meydana gelen sarsıntının akabinde bölgenin gereksinimlerine süratle takviye olan Koruncuk Vakfı, yurt müracaatlarında da zelzeleden etkilenen kız çocuklarını yurtlarına kabul etmişti. Bu yıl da birebir şekilde yurtlara kabul değerlendirmesinde zelzele felaketinden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa ve Elazığ vilayetlerinde yaşayan kız çocukları önceliklendirilecek. 

YURTLARA MÜRACAAT KOŞULLARI

Koruncuk Vakfı Ortaokul ve Lise Kız Öğrenci Yurtları’na örgün öğretimde ortaokul ve lise tahsiline devam eden kız öğrenciler müracaat yapabilir. 

KORUNCUK VAKFI’NIN SAĞLADIĞI OLANAKLAR 

 • Barınma hizmeti, 
 • Kitap, kırtasiye, kıyafet, harçlık dayanağı,
 • Psikososyal ve sıhhat dayanağı, 
 • Rehberlik ve meslek danışmanlığı dayanağı,
 • Etüt öğretmeni dayanağı, 
 • Okula ulaşımda servis takviyesi,
 • Sosyal ve kültürel aktivitelere katılma imkanı, 
 • Yılda iki kere aile yanına gidiş-dönüş ulaşım dayanağı, 
 • Tatil periyotlarında gelişim kamplarına katılma imkanı, 
 • Atölye ve laboratuvarlarda ferdî gelişim imkanı, 
 • Lise tahsilini Koruncukköylerde tamamlayan çocuklar için üniversite katkı bursu 
 • Öğrenim hayatını Koruncukköylerde sürdüren çocuklar için lise ve üniversite imtihanlarına hazırlık kurslarına iştirak.

NASIL MÜRACAAT YAPILACAK

Koruncuk Vakfı Ortaokul ve Lise Kız Öğrenci Yurtları’na müracaat için aşağıdaki müracaat formunu doldurabilir veya 0212 685 03 83 (Dahili no: 4) telefon numarası üzerinden Vakfa ulaşarak müracaat hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ