yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

KOSKEM, 2024 yılı deniz sezonuna hazır

Kocaeli Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) grupları, deniz döneminde alınacak tedbir ve çalışmaları kıymetlendirdi

KOSKEM, 2024 yılı deniz sezonuna hazır


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kocaeli Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM), 2024 yılı deniz dönemi için toplandı. Kocaeli İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda yeni dönemde yapılacak çalışmalar ele alındı.

Sivil toplum kuruluşlarının istek, görüş ve tekliflerinin değerlendirildiği toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ömer İslamoğlu, Müdahale Şube Müdürü Hüseyin Gürbüz, kurum ve STK temsilcileri katıldı.

YENİ DÖNEM 15 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Denize giren vatandaşların güvenliği için canla başla çalışan

Büyükşehir’in KOSKEM takımı, 2024 yılı deniz dönemine hazır. Geçtiğimiz yıl deniz döneminde 2 bin 197 kişinin hayata tekrar tutunmasını sağlayan KOSKEM, 15 Haziran’da başlayacak yeni dönem öncesi toplantıda bir ortaya geldi. Toplantıda kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının hangi bölgelerde vazife alacağı ve iştirakçi sayılarının belirlenmesi konusu görüşüldü.

CANKURTARANLARA SIKI EĞİTİM

15 Haziran-15 Eylül tarihleri ortasını kapsayan deniz sezonunda

3 ilçedeki 13 kıyı bölgesinde haftanın yedi günü cankurtaranlık hizmeti verilecek.  Dönemde vazife alacak cankurtaranlar birinci olarak hazırlıklara havuz çalışmalarıyla başlayacak. Cankurtaranlar boğulma olaylarına süratli ve yerinde müdahale için sıkı eğitimden geçirilecek. Cankurtaranlar İzmit, Gebze, Körfez, Karamürsel ve Gölcük’te bulunan yüzme havuzlarında kondisyon ve kurtarma tekniklerini öğrenecek. Cankurtaran eğitimlerinin sonunda tüm iştirakçilerle birlikte ortak kurtarma tatbikatı yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim