yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Köy ziyaretleri Gökdere’den başladı

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki seçim öncesinde kelam verdiği üzere Bornova’nın köylerini ziyaret etmeye başladı.

Köy ziyaretleri Gökdere’den başladı


Mayıs ayında tamamlanması planlanan ziyaretlere merkeze en uzak mahalle pozisyonundaki Gökdere’den başlayan lider Eşki, köyleri yine tarım ve çiftçiliğin merkezleri haline getirip kalkındırmak için hazırladıkları projelerini hayata geçireceklerini söyledi.

Gökdere’de Muhtar Durmuş Kayın ile birlikte hizmet ve yatırım talep edilen alanları gezip köylülerle sohbet eden Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, yeni spor alanlarından aydınlatmaların yenilenmesine kadar pek çok mevzuyu bürokratlarıyla birlikte kıymetlendirdi.

Köy kahvesinde Gökderelilerle sohbet eden Lider Eşki, bütünşehir kanunuyla kırsal mahalle statüsüne alınan eski köy yerleşimlerinin dezavantajlı pozisyona geldiğini, tarım ve çiftçilik faaliyetlerinde gerilediklerini söyleyerek, “Biz köylerimize hem kent merkezinde verdiğimiz hizmetleri vereceğiz hem de ziraî faaliyetlerle ekonomilerini güçlendirebilecekleri dayanaklar vereceğiz” dedi.

Köyleri kalkındırma anlayışı doğrultusunda vazifeye gelir gelmez ziyaret etme kelamını seçim öncesinde verdiklerini ve kent merkezine en uzak yerleşim pozisyonundaki Gökdere’yle birinci buluşmaları başlattıklarını söyleyen Lider Eşki, “Mayıs ayı içinde bütün köylerimizi ziyaret edeceğiz. İsteklerini dinleyeceğiz ve tahliller üreteceğiz. Gökdere kendini unutulmuş bir yer olarak görüyordu. Bornova Belediyesi’nin hizmetlerini Gökderelilerle buluşturacağız. Köylerimizi kalkındırmak için projelerimizi daima birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ