yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Küçükçekmece Belediyesi’nden Çoçuklara Yaz Tatili Hediyesi

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen fiyatsız bilim, kültür ve sanat seyahatleriyle çocuklar hem öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

Küçükçekmece Belediyesi’nden Çoçuklara Yaz Tatili Hediyesi


Ağustos ayının sonuna kadar sürecek seyahatlerle toplam 1500 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen seyahatler kapsamında öğrenciler; Harbiye, Robot, Aşiyan, Türkiye İş Bankası, İBB Dijital, Çağdaş Sanatlar, Gazhane, Havacılık, Rahmi Koç, İslam Bilim ve Teknoloji, Dijital Tecrübe, Kemal Sunal, Hababam Sınıfı, İtfaiye, Cumhuriyet ve Atatürk Müzeleri ile Trafik Eğitim Parkı, Rami Kütüphanesi, Matematik Meskeni, Florya Atatürk Köşkü, Miniatürk, Dolmabahçe, Topkapı Sarayı ve Soğuksu Macera Parkı üzere İstanbul’un tarihi ve değerli yerlerini keşfetme fırsatı yakalıyor.

Ömer Kayra Çelik: Seyahatler çok güzel

Robot Müzesi seyahatine katılan Ömer Kayra Çelik, ‘’Müze çok hoştu, çok beğendim. Burada insansı robotları, zelzeleler için tasarlanmış Arat isimli robotu gördüm. Tekrar Robot Müzesine gelmek isterim. Sefaköy Bilgi Evi’nde robotik kodlama eğitimi alıyorum hasebiyle bu seyahat ekstra dikkatimi çekti. Ayrıyeten düzenlenecek tüm seyahatlere katılmak istiyorum’’ dedi.

Sefaköy Bilgi Meskeni öğrencilerinden Zilan Karakuş ise, “Kültürel ve eğlenceli bir seyahat oldu. Robotların imal kademelerini, modüllerini gördüm. Paklık ve garsonluk yapan, konuşan ve dans eden robotlar çok etkileyiciydi. Bize bu imkânları sağlayan Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bilgi Konutlarına kayıt yaptıran tüm öğrenciler katılabiliyor

Bilim, kültür ve sanat seyahatlerine Küçükçekmece’de ikamet eden 8-13 yaş ortası tüm öğrenciler katılabiliyor. Kontenjanın sonlu olduğu seyahatlere iştirak sağlayabilmek için Halkalı, Cennet, İkitelli, Kanarya, Mehmet Akif, Sefaköy ve Yarımburgaz Bilgi Meskenlerinden rastgele birine kimlik fotokopisi ve bir adet fotoğraf ile yüz yüze kayıt yaptırılması gerekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ